Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. mája 2011

Do roku 2022 Nemecko zatvorí všetky jadrové elektrárneNemecko úplne opustí jadrovú energetiku a do roku 2022 zatvorí všetky svoje jadrové elektrárne. Vyhlásil to v pondelok v skorých ranných hodinách v Berlíne po nezvyčajne dlhom ...Zdieľať
nemecko Ilustračné foto SITA, APBERLÍN 30. mája (WEBNOVINY) - Nemecko úplne opustí jadrovú energetiku a do roku 2022 zatvorí všetky svoje jadrové elektrárne. Vyhlásil to v pondelok v skorých ranných hodinách v Berlíne po nezvyčajne dlhom rokovaní nemeckého kabinetu minister životného prostredia Norbert Röttgen. "Po dlhých konzultáciách vznikla v koalícii dohoda o konci jadrovej energetiky. Toto rozhodnutie je pevné, energické, jasné a nemenné," ohlásil minister. Nemecko sa stane prvou z veľkých svetových ekonomík, ktorá sa nadobro zbaví jadrovej energetiky.


Bližšie podrobnosti plánu by mala vláda zverejniť na tlačovej konferencii, ktorá sa má konať v pondelok o 09.40 SELČ. Už teraz sa však vie, že Nemecko do roku 2022 zatvorí všetkých svojich súčasných 17 jadrových elektrární. Z nich deväť je v súčasnosti mimo prevádzku - osem dala vláda dočasne odstaviť po nešťastí v japonskej jadrovej elektrárni Fukušima, deviata bola odstavená už niekoľko rokov z dôvodu neustálych technických problémov.

Z jadrovej energetiky získava Nemecko v súčasnosti 22 percent celkového objemu energie.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V pražskom metre hľadali bombu
<< predchádzajúci článok
Mladič sa odvolá proti vydaniu do Haagu

Do roku 2022 Nemecko zatvorí všetky jadrové elektrárne - diskusné fórum čitateľov