06. februára 2007

Dohrávaný zápas hokejovej extraligy Skalica - Nitra 4:2

Hokej - Slovnaft extraliga - 45. kolo - dohrávaný zápas: HK 36 Skalica - HK Dynamax-oil Nitra 4:2 (1:0, 3:0, 0:2) Góly: 10. K. Sloboda (R. Školiak), 24. Kocák (R. Školiak, Malík), 27. Kocák (Šille, Ivičič), 35. Malík ...

Hokej - Slovnaft extraliga - 45. kolo - dohrávaný zápas:

HK 36 Skalica - HK Dynamax-oil Nitra 4:2 (1:0, 3:0, 0:2)

Góly: 10. K. Sloboda (R. Školiak), 24. Kocák (R. Školiak, Malík), 27. Kocák (Šille, Ivičič), 35. Malík (Kocák, Šille) - 41. Raček (M. Štefanka, Chrenko), 46. J. Mihálik (Ľ. Kolník)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, T. Višňovský 10 min za nešportové správanie sa - Švarný 10 min za opustenie trestnej lavice + DKZ nešportové správanie sa, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pavlovič - Mullner, Goga, 2700 divákov.

V emotívne ladenom stretnutí sa v Skalici diali veci vskutku nevídané. Po druhej tretine Skaličania viedli už 4:0, čo Nitrania niesli psychicky už v priebehu druhého dejstva veľmi ťažko. V 37. minúte dokonca hostia na pokyn kapitána Ľubomíra Kolníka odišli na 15 minút do kabíny. Po rozhovore hlavného rozhodcu Pavloviča s nitrianskymi funkcionármi sa však Kolník a spol. vrátili na ľad.

V 10. min otvoril skóre zápasu nekompromisným príklepom od modrej domáci obranca Karol Sloboda, ale v 17. min už namiesto neho musel naskočiť Martin Zajac, lebo po neúmyslenej zrážke so súperom skončil s otrasom mozgu na vyšetrení v skalickej nemocnici. Po opatrnejšom úvode priniesla druhá tretina krajšie momenty i rýchlejšie tempo. V 24. min Peter Kocák zužitkoval prihrávku Školiaka a svoj blafák zakončil pod vrchnú žŕdku - 2:0. Irbeho po tomto góle vystriedal v bránke Nitry Račko. Kocák pri presilovke piatich proti trom v 27. min tečoval nahodený puk z hokejky Šilleho a bolo 3:0. Nitrania si následne zobrali oddychový čas, ale nepomohlo im to. V 35. minúte Malík strelou zápästím ponad vyrážačku Račka v presilovke zvýšil už na 4:0. V 37. min Švarný fauloval Horského, na ľade sa objavila aj krv a nitriansky obranca dostal 2 + 10 min za nebezpečnú hru vysokou hokejkou a nešportové správanie sa. Kapitán domácich Tibor Višňovský dostal taktiež 10-minútový osobný trest za nešportové správanie sa. Nitrania následne odišli na pokyn kapitána Kolníka na 15 min do kabín, na hosťujúcej striedačke zostali len tréneri.

Hostia v poslednom dejstve pôsobili ofenzívnejším dojmom, Skalica sa sústredila iba na obranu. V úvode využili hostia presilovú hru, keď prvý gól zaznamenal v 41. min Raček po dorážke. Aktívne hrajúci Nitrania znížili na rozdiel dvoch gólov v 46. min, keď sa preštrikoval Mihálik a vedľa betónu Hamerlíka úspešne zakončil. V závere si ešte diváci pozreli trestné strieľanie za úmyslené posunutie brány Martinom Zajacom 11 sekúnd pred koncom. Proti Hamerlíkovi sa postavil Raček, ktorému skalický gólman nedovolil skorigovať stav. Domáce tribúny odmenili svojich miláčikov potleskom a Skalica je opäť na ôsmej, postupovej priečke do play off.

Aktuálna tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy po utorkovej dohrávke 45. kola Skalica - Nitra:

10. Žilina 49 11 0 2 1 5 30 112:160 37

(počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 0 bodov, prehry po samostatných nájazdoch - 0 bodov, prehry - 0 bodov, skóre, body)