Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Hobby

30. mája 2007

Domáci miláčikovia sa najčastejšie volajú MollyMolly je vo Veľkej Británii najobľúbenejšie meno tak pre psov, ako i mačky. Podľa poisťovne Direct Line, Molly je číslo jedna medzi menami majiteľov domácich miláčikov. Medzi mačkami na druhom a ...Zdieľať

BRATISLAVA 30. mája (WEBNOVINY) - Molly je vo Veľkej Británii najobľúbenejšie meno tak pre psov, ako i mačky. Podľa poisťovne Direct Line, Molly je číslo jedna medzi menami majiteľov domácich miláčikov. Medzi mačkami na druhom a treťom mieste figurujú klasiky ako Charlie a Tigger, kým u psov sú to Max a Charlie. Podľa poisťovne sa ľudia radi nechávajú inšpirovať menami známych osobností. V posledných dvoch rokoch poisťovňa zaznamenala 25-percentný nárast domácich zvierat nazvaných po britskom futbalistovi Waynovi Rooneymu a 46-percentný nárast mien po austrálskej popovej speváčke Kylie Minogue. Medzi populárnymi menami figuruje i Ozzy pre mačky a Rocky pre psov. Nájdu sa i netradičné mená ako Gandalf, Harry Potter či dokonca 50 Cent. Medzi desať najobľúbenejších mien pre mačky vo Veľkej Británii patria Molly, Charlie, Tigger, Poppy, Oscar, Smudge, Millie, Daisy, Max a Jasper. U psov sú to Molly, Max, Charlie, Holly, Poppy, Ben, Alfie, Jack, Sam a Barney.

SITA/Reuters© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Oslavy Dňa detí budú v ZOO, Auparku aj v Prešporkove
<< predchádzajúci článok
Keira Knightley rada rozbíja poháre

Domáci miláčikovia sa najčastejšie volajú Molly - diskusné fórum čitateľov