28. apríla 2016

Druhú etapu na Okolo Romandie vyhral Quintana. Po treste pre Zakarina

Na snímke vľavo kolumbijský cyklista Nairo Quintana vyhral druhú etapu na pretekoch Okolo Romandie v západnej časti Švajčiarska. Jazdec tímu Movistar skončil druhý na trati z Moudonu do Morginsu (173,9 km), avšak vyhral po tom, ako ...

Na snímke vľavo kolumbijský cyklista Nairo Quintana vyhral druhú etapu na pretekoch Okolo Romandie v západnej časti Švajčiarska. Jazdec tímu Movistar skončil druhý na trati z Moudonu do Morginsu (173,9 km), avšak vyhral po tom, ako pôvodný víťaz Rus Ilnur Zakarin (vpravo) dostal trest a posunul sa na druhé miesto vo štvrtok 28. apríla 2016. Foto: TASR/AP
Morgins 28. apríla (TASR) - Kolumbijský cyklista Nairo Quintana vyhral štvrtkovú druhú etapu na pretekoch Okolo Romandie v západnej časti Švajčiarska. Jazdec tímu Movistar triumfoval na trati z Moudonu do Morginsu (173,9 km) po tom, ako pôvodný víťaz Rus Ilnur Zakarin dostal trest a posunul sa na druhé miesto.

Horská etapa mala cieľ v lyžiarskom stredisku Morgins. V záverečnom špurte sa Quintana a Zakarin dostali do kontaktu a jury pretekov označila za vinníka ruského jazdca.

V priebežnom poradí má Quintana pred Zakarinom 18-sekundový náskok.

výsledky - 2. etapa (Moudon - Morgins/173,9 km):

1. Nairo Quintana (Kol./Movistar) 4:28:40 h, 2. Ilnur Zakarin (Rus./Kaťuša) - čas ako víťaz, 3. Rui Costa (Portug./Lampre-Merida), 4. Rigoberto Uran (Kol./Cannondale), 5. Thibaut Pinot (Fr./FDJ), 6. Jon Izaguirre (Šp./Movistar), 7. Rafal Majka (Poľ./Tinkoff), 8. Mathias Frank (Švajč./IAM), 9. Pierre Rolland (Fr./Cannondale), 10. Šimon Špilak (Slovin./Kaťuša) - všetci +26

priebežné poradie po 2. etape: 1. Quintana 7:02:09 h, 2. Zakarin +18, 3. Izaguirre +20, 4. Pinot +32, 5. Costa +36, 6. Frank +37