31. januára 2006

Dvanásta prehra Charlotte v rade v zámorskej NBA

Najväčšiu pozornosť z pondelňajších duelov zámorskej NBA pútal súboj Minnesoty a Bostonu. Stretli sa v ňom tímy, ktoré minulý týždeň spravili výmenu siedmich hráčov a očakávaný bol najmä ...

NEW YORK 31. januára (WN/SITA) - Najväčšiu pozornosť z pondelňajších duelov zámorskej NBA pútal súboj Minnesoty a Bostonu. Stretli sa v ňom tímy, ktoré minulý týždeň spravili výmenu siedmich hráčov a očakávaný bol najmä súboj Wallyho Szczerbiaka proti Rickymu Davisovi. Wolves si s Celtics poradili 110:85 a ich najlepším strelcom bol prekvapujúco Marcus Banks (20 bodov), ktorý bol taktiež súčasťou trejdu, podobne ako Mark Blount (16 bodov a 10 doskokov). Banks, ktorému sa v Bostone v posledných dvoch sezónach neveľmi darilo a pre klub bol sklamaním, vo výmene figuroval iba ako okrajový hráč: „Ja som si istý, že vedeli, prečo ma chcú.“ Výkon Banksa sa pozdával i domácim fanúšikom, ktorí ho ocenili veľkým potleskom. Ovácií sa dočkal i Szczerbiak, ktorý pôsobil v drese Minnesoty sedem sezón a medzi divákmi bol veľmi obľúbený. „Bolo to zvláštne,“ komentoval svoje pocity Szczerbiak.

Už dvanástu prehru v rade si pripísali basketbalisti Charlotte, tentoraz nestačili na LeBrona Jamesa a jeho Cleveland (91:103). James pomohol tímu v troch štvrtinách 30 bodmi k šiestemu víťazstvu za sebou a potom si v záverečnej časti hry mohol odpočinúť na lavičke. „Hráčom som hovoril, že výhra nad Phoenixom bol dobrý výsledok, no ak ho nepotvrdíme proti Charlotte, tak neznamená nič. Oni však tento duel zvládli dobre, od začiatku hrali naplno, a preto sme vyhrali,“ povedal tréner Cavaliers Mike Brown. Bobcats majú dlhodobé problémy so zraneniami svojich kľúčových hráčov, no v stredu hostia druhý najhorší tím NBA Atlanta Hawks a budú tak mať veľkú šancu konečne zvíťaziť.

Šampióni zo San Antonia začali víťazstvom 79:70 v Utahu najdlhšiu - osemzápasovú šnúru po palubovkách súperov v tejto sezóne. „Súpera sme udržali na 70 bodoch, takže s defenzívou som spokojný,“ povedal tréner Spurs Gregg Popovich. Jazz mali v stretnutí katastrofálnu streľbu, z poľa premenili iba 22 zo 68 pokusov a lídri tímu Andrej Kirilenko a Mehmet Okur spolu nazbierali iba 19 bodov.

Miami sa proti LA Clippers vydaril vstup do zápasu, keď 17 košmi vyrovnali klubový rekord v počte košov v jednej štvrtine a v závere sa mohli spoľahnúť na svoju úspešnosť pri trestných hodoch, keď premenili posledných 8 šestiek, čím si zabezpečili víťazstvo 118:114. Pre Heat má tento duel význam aj preto, že doteraz sa im nedarilo v stretnutiach so silnými súpermi. „Nevedeli sme poraziť top 10 tímov ligy. Dnes sme jednoducho museli vyhrať. Dokážeme poraziť akéhokoľvek súpera, len sa nám to doposiaľ nedarilo,“ povedal po zápase Udonis Haslem.

Na domácej palubovke nezaváhala trojica New Orleans, Atlanta a Memphis. Hornets si poradili s Milwaukee 94:93, Hawks zdolali New York 120:101 a Grizzlies porazili Houston už s Jao Mingom v zostave 86:77. Jao sa do kolotoča NBA vrátil po 21 zápasoch, ktoré vynechal pre operáciu palca na nohe. V poslednom pondelňajšom súboji triumfovali v Seattli hráči Portlandu 116:111.

Atlanta - New York 120:101

Najviac bodov: A. Harrington 26 (10 doskokov), J. Johnson 24, Childress 15 - Lee 18, J. Butler 15, Curry 14, štvrtiny: 30:29, 31:24, 31:16, 28:32, 11 467 divákov

Miami - Los Angeles Clippers 118:114

Najviac bodov: Wade 28 (11 asistencií), S. O’Neal 25, Payton 19 - Brand 31, Mobley 28 (11 asistencií), Cassell 18, štvrtiny: 42:33, 25:29, 19:22, 32:30, 19 600 divákov

Charlotte - Cleveland 91:103

Najviac bodov: A. Anderson 14, Ely a Carroll po 12 - L. James 30, Ilgauskas 19, D. Marshall 14, štvrtiny: 20:32, 19:24, 18:27, 34:20, 17 142 divákov

Minnesota - Boston 110:85

Najviac bodov: Banks 20, Blount 16 (10 doskokov), Garnett 15 - Szczerbiak 22, Pierce 21, Delonte West 12, štvrtiny: 30:28, 31:14, 25:21, 24:22, 17 003 divákov

Memphis - Houston 86:77

Najviac bodov: Atkins 19, M. Miller 17, Gasol 16 (11 doskokov) - McGrady 23 (10 doskokov), Juwan Howard 18, Jao 15, štvrtiny: 21:24, 22:15, 25:16, 18:22, 16 371 divákov

New Orleans - Milwaukee 94:93

Najviac bodov: David West 24 (15 doskokov), Claxton 19, Paul 16 - M. Redd 32, T. J. Ford 16, Bogut a Simmons po 13, štvrtiny: 21:17, 22:22, 27:35, 24:19, 18 197 divákov

Utah - San Antonio 70:79

Najviac bodov: Collins 15 (10 doskokov), Harpring 12, Kirilenko 10 (10 doskokov) - Duncan 19, T. Parker 17, B. Bowen 13, štvrtiny: 22:20, 11:19, 22:20, 15:20, 19 384 divákov

Seattle - Portland 111:116

Najviac bodov: Lewis 27, R. Allen 26, Ridnour 14 (10 asistencií) - Z. Randolph 32, J. Dixon 15, Patterson 14, štvrtiny: 32:31, 25:27, 25:26, 29:32, 15 622 divákov

FOTO : SITA/AP