16. apríla 2006

Dwight Howard 28 bodov a 26 doskokov

Najvýraznejším individuálnym výkonom v sobotňajších zápasoch zámorskej NBA sa prezentoval v Orlande domáci Dwight Howard, ktorý k 28 bodom pridal aj neuveriteľných 26 doskokov, čo je jeho ...

NEW YORK 16. apríla (WN/SITA) - Najvýraznejším individuálnym výkonom v sobotňajších zápasoch zámorskej NBA sa prezentoval v Orlande domáci Dwight Howard, ktorý k 28 bodom pridal aj neuveriteľných 26 doskokov, čo je jeho najlepší výkon v kariére. Stretnutie dvoch vyrovnaných tímov bojujúcich o účasť v play off bolo kvalitné a vedenie sa prelievalo z jednej strany na druhú. "Držali sa nás po celý zápas," povedal Howard. "Pripadalo mi to ako zápas play off." Domácim chýbal Carlos Arroyo, ktorý vynechal už štvrtý duel pre zranenie ľavého kolena. Oba tímy sú v nezávideniahodnej situácii. Ak chcú totiž postúpiť do play off, nielenže musia vyhrať svoje zápasy, ale musia čakať aj na zaváhanie Chicaga Bulls, ktoré je v tabuľke Východnej konferencie pred nimi na 8. mieste. V Denveri, ktorý má účasť v play off istú, hralo Sacramento. Tomu dýcha na chrbát v tabuľke Západnej konferencie Utah. A Sacramento spravilo k zaisteniu si miesta vo vyraďovacích bojoch rázny krok, pretože na palubovke Denveru vyhralo vysoko o 18 bodov. Ron Artest v drese hostí hral so zranením palcom na ruke, čo mu komplikovalo streľbu, preto sa sústredil najmä na obrannú činnosť. "Pochopil som, že dnes musím hrať trochu inak. Doskakovať lopty, hrať defenzívne a namiesto streľby sa sústrediť na asistencie," povedal Artest. Sacramento zveľaďovalo svoj náskok predovšetkým v úvode polčasov. Milwaukee a Indiana si zjavne pred vyraďovacou časťou súťaže vybrali oddychový čas. Bucks prehrali doma s Atlantou, ktorá je až na 13. mieste vo Východnej konferencii. Domáci dominovali iba v prvej štvrtine súboja, potom prevzali taktovku do svojich rúk hosťujúci Hawks. K najvýraznejšiemu výkonu v drese hostí sa vypol Joe Smith, ktorý si utvoril osobný rekord s 28 bodmi. Najlepším strelcom zápasu však bol domáci Michael Redd, autor 36 bodov. Milwaukee môže túto stratu ľutovať, pretože má stále šancu na piate miesto v tabuľke, čo by bola lepšia východisková pozícia v play off. Indiana prehrala v Charlotte po predĺžení, keď vyrovnávajúci kôš v riadnom hracom čase strelil Slovinec Primož Brezec. Pred záverom základnej časti súťaže majú hráči Indiany ešte jednu úlohu - obsadiť 5. priečku v tabuľke. Tá momentálne patrí Washingtonu, ktorý má rovnaký počet víťazstiev, ale má zápas k dobru. Za Charlotte nenastúpili Gerald Wallace a Brevin Knight, ktorých nechal tréner Bernie Bickerstaff v záverečných zápasoch základnej časti súťaže oddychovať. "Ich úloha v tíme je jasná. Nepotrebujú nič dokazovať," spresnil postavenie týchto dvoch hráčov v tíme hosťujúci tréner. Memphis, ďalší istý účastník play off, na rozdiel od predchádzajúcich dvoch mužstiev nezaváhal a vyhral v Houstone 93:81. V polčase bol stav nerozhodný 46:46, v druhej časti sa však prejavila kvalita hráčov Grizzlies, ktorí dotiahli zápas napokon do víťazného konca. Hostia sa predstavili texaskému publiku v červeno-bielo-modrých dresoch Memphisu Pros, ktorý sídlil v tomto meste v rokoch 1970 - 1972. "Mužstvo má skutočne dobrú formu," hovorí o situácii v tíme Pau Gasol, ktorý strelil 16 bodov a doskočil 10 lôpt. "Sme jednoducho dobre naladení, hráme so sebavedomím a to spôsobuje aj dobrú psychickú odolnosť v zápasoch. Chceme len vyhrávať. Nič viac, nič menej." Zatiaľ to vyzerá tak, že sa hráči Memphisu stretnú v play off s LA Clippers. Otázne však je, kto z nich bude mať výhodu domáceho prostredia. V poslednom zápase dokázalo Golden State vyhrať na pôde najslabšieho mužstva tejto sezóny v Portlande 86:81.

Orlando - Philadelphia 102:97
Najviac bodov: D. Howard 28 (26 doskokov), Türkoglu 23, J. Nelson 21 - Iverson 36, Webber 20 (11 doskokov), Hunter 12, štvrtiny: 37:27, 21:29, 25:24, 19:17, 17 283 divákov

Charlotte - Indiana 92:91 po predĺžení
Najviac bodov: Brezec 18, Felton 16 (13 asistencií), Carroll 15 - J. O´Neal 30, Stojakovič a S. Jackson po 18, štvrtiny: 18:21, 29:14, 12:30, 25:19 - 8:7, 17 384 divákov

Milwaukee - Atlanta 114:120
Najviac bodov: Redd 36, Bogut 24 (12 doskokov), B. Simmons 18 - Joe Smith 28, Marvin Williams 19 (10 doskokov), Pachulia 16 (10 doskokov), štvrtiny: 30:24, 25:32, 28:31, 31:33, 18 347 divákov

Houston - Memphis 81:93
Najviac bodov: Juwan Howard 16, Alston 13 (10 asistencií), S. Swift 10 - M. Miller 25, Battier 19, Gasol 16 (10 doskokov), štvrtiny: 17:27, 29:19, 16:27, 19:20, 16 958 divákov

Denver - Sacramento 82:100
Najviac bodov: Patterson 20, C. Anthony 15, Camby (17 doskokov) a Kenyon Martin po 10 - Bibby 23 (10 asistencií), Kenny Thomas 18 (13 doskokov), Kevin Martin 16, štvrtiny: 19:25, 26:27, 18:30, 19:18, 18 209 divákov

Portland - Golden State 81:86
Najviac bodov: Webster a J. Dixon po 17, Jack 15 - Diogu 15, Biedrins (10 doskokov) a W. Bynum po 14, štvrtiny: 15:24, 22:16, 20:23, 24:23, 16 278 divákov

FOTO : SITA/AP