02. apríla 2006

Dziuba víťazom Tatra Banka City Marathonu v Bratislave

Víťazom 1. ročníka Tatra Banka City Marathonu v Bratislave sa stal s veľkým náskokom poľský vytrvalec Bogdan Dziuba časom 2:33:08,1 h, druhý skončil Slovák Ondrej Evin (2:55:06,6) a na tretej ...

BRATISLAVA 2. apríla (WN/SITA) - Víťazom 1. ročníka Tatra Banka City Marathonu v Bratislave sa stal s veľkým náskokom poľský vytrvalec Bogdan Dziuba časom 2:33:08,1 h, druhý skončil Slovák Ondrej Evin (2:55:06,6) a na tretej priečke klasifikovali talianskeho bežca Maurizia Muggiana (2:56:08,5). V hlavnej kategórii žien triumfovala Bratislavčanka Andrea Bérešová výkonom 3:10:43,2 h, ktorá dobehla do cieľa celkovo pätnásta spomedzi 174 maratóncov. Aj rámcové súťaže bratislavského mestského maratónu sa skončili úspechom vytrvalcov z Poľska. Štvrťmaratón na 10,55 km vyhrali Henryk Szost a bývalá svetová šampiónka v behu do vrchu Izabela Zatorská, v polmaratóne boli najrýchlejší Artur Blasinski (1:11:18,7) a najlepšia slovenská vytrvalkyňa Dana Janečková (1:18:08,7).

Tridsaťjedenročný Dziuba, ktorý behá vo farbách JM Demolex Bardejov, ušiel súperom už na desiatom kilometri a svoje sólo premenil v druhý maratónsky triumf na Slovensku (predtým vyhral v Rajci). Za prvenstvo v Tatra Banka City Marathone zinkasoval prémiu 80 000 korún. "Počasie bolo v poriadku, akurát v smere na Devín mi trochu prekážal vietor. Škoda, že okolo trate nebolo viac divákov, ich povzbudzovanie mi trochu chýbalo. Na budúci rok sa na bratislavský maratón určite vrátim. Beh beriem ako svoj koníček," vravel v cieli Bogdan Dziuba. Víťazná Andrea Bérešová zinkasovala za svoj triumf 50 000 Sk. Organizátori pretekov museli na poslednú chvíľu urobiť v dôsledku zaplavených cestných komunikácií v Devíne dve zmeny na trati. Vo všetkých súťažiach v rámci 1. ročníka Tatra Banka City Marathonu štartovalo dovedna 650 bežcov z 19 krajín - v maratóne 174, v polmaratóne 211, štvrťmaratóne 142 a in-line korčuliarov bolo 123.

Výsledky:
Maratón - muži: 1. Bogdan Dziuba (Poľ.) 2:33:08,1 h, 2. Ondrej Evin (SR) 2:55:06,6, 3. Maurizio Muggiano 2:56:08,5.
Maratón - ženy: 1. Andrea Bérešová (SR) 3:10:43,2 h.
Polmaratón - muži: 1. Artur Blasinski (Poľ.) 1:11:18,7 h, 2. Martin Guttmann 1:13:49,9, 3. Gabriel Švajda (obaja SR) 1:16:00,2.
Polmaratón - ženy: 1. Dana Janečková (SR) 1:18:08,7 h.
Štvrťmaratón - muži: 1. Henryk Szost (Poľ.) 30:23,8 min, 2. Martin Holečko 31:25,4, 3. Jaroslav Jakubašek (obaja SR) 32:26,9.
Štvrťmaratón - ženy: 1. Izabela Zatorská (Poľ.) 36:46,6 min, 2. Kristína Protičová (SR) 38:00,9.