Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

21. februára 2012

Dzurinda uvítal návrh Žitňanskej šéfovať SDKÚPredseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda dnes na tlačovej besede v Košiciach uviedol, že Lucia Žitňanská ho o svojom rozhodnutí uchádzať sa o post predsedu strany informovala pred zasadaním rady.Zdieľať
dzurinda a zitnanska KOŠICE 21. februára (WEBNOVINY) - Predseda SDKÚ-DS Mikuláš Dzurinda dnes na tlačovej besede v Košiciach uviedol, že Lucia Žitňanská ho o svojom rozhodnutí uchádzať sa o post predsedu strany informovala pred zasadaním rady.


„Privítal som jej rozhodnutie. K záležitostiam, čo bude po voľbách, sa vyjadrím po desiatom marci,“ odpovedal Dzurinda.

Na otázku, či nezvažuje svoj odchod zo straníckej funkcie, uviedol, že čo bude po voľbách, sa rozhodne 10. marca. Prioritami SDKÚ-DS pre východné Slovensko je riešenie nezamestnanosti, rozvoja infraštruktúry, najmä urýchlené dobudovanie ciest, riešenie rómskej otázky.

Ako uviedol Dzurinda, otázku nezamestnanosti chcú riešiť podporou investorov nielen zahraničných, ale aj domácich. Zdôraznil, že za jeho vlády sa začal rozvoj cestnej infraštruktúry a vyslovil presvedčenie, že čo najrýchlejšie bude postavená cesta R-4 Košice – Miškovec.

Poslanec Národnej rady SR Štefan Kužma informoval, že SDKÚ-DS chce riešiť rómsku problematiku viacerými spôsobmi, pričom chce klásť dôraz aj na zavedenie princípu zásluhovosti, zmenu pravidiel, aby ten, čo bude pracovať, nebol ukrátený. Podľa jeho názoru treba vytvoriť podmienky, aby nekvalifikovaní ľudia mohli byť zamestnaní v poľnohospodárstve, lesnom a vodnom hospodárstve, čistení tokov, ciest a podobne.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Iráne zablokovali úrady internet, vypli aj Gmail
<< predchádzajúci článok
DSS v druhom pilieri spravujú takmer 5 miliárd eur