11. mája 2006

E-skupina - Kanada - Lotyšsko 11:0

V úvodnom stretnutí osemfinálovej E-skupiny na 70. majstrovstvách sveta v hokeji v lotyšskej Rige zvíťazili reprezentanti Kanady nad domácimi Lotyšmi vysoko 11:0 a podobne ako Rusko si už v predstihu ...

RIGA 11. mája (WN/SITA) - V úvodnom stretnutí osemfinálovej E-skupiny na 70. majstrovstvách sveta v hokeji v lotyšskej Rige zvíťazili reprezentanti Kanady nad domácimi Lotyšmi vysoko 11:0 a podobne ako Rusko si už v predstihu zabezpečili postup do štvrťfinále. Kanaďania sa od začiatku zápasu s chuťou pustili do súpera a využívali najmä presilovky, keďže americký rozhodca Looker vylučoval Lotyšov ako na bežiacom páse. Už v 16. min za stavu 3:0 pre Kanadu v bránke domáceho tímu vystriedal Naumovsa Rajtums, ale ani tomu sa nepodarilo zastaviť narastajúce skóre v prospech Kanaďanov. Doslova uragán spustili hráči Kanady v úvode III. tretiny, keď v rozpätí troch minút strelili tri góly. Za stavu 8:0 v 45. min domáci fanúšikovia zahádzali hraciu plochu, pretože sa im verdikty rozhodcu Lookera veľmi nepozdávali. Ten nariadil úpravu hracej plochy, a tak sa oba tímy odobrali na niekoľko minút do kabín. Po návrate sa už len dohrávalo, domáci však inkasovali ešte trikrát a zaznamenali tak zatiaľ najvyššiu prehru na tomto šampionáte. Kanaďania využili celkovo až deväť presilových hier zo šestnástich, ktoré hrali.