14. júla 2006

Elizondo s červenou kartou pre Zidana neváhal

Argentínsky rozhodca finálového stretnutia na MS vo futbale v Nemecku Horacio Elizondo vo štvrtok povedal, že vôbec neváhal, či má Zinedinovi Zidanovi ukázať za úder hlavou do hrude Marca ...

BUENOS AIRES 14. júla (WEBNOVINY) - Argentínsky rozhodca finálového stretnutia na MS vo futbale v Nemecku Horacio Elizondo vo štvrtok povedal, že vôbec neváhal, či má Zinedinovi Zidanovi ukázať za úder hlavou do hrude Marca Materazziho červenú kartu. Hlavný arbiter duelu medzi Talianskom a Francúzskom (1:1 po predĺž., 5:3 na strely zo značky pok. kopu) potvrdil pre argentínske média, že nevie, čo si obaja "kohúti" pred incidentom povedali. "Nepočul som nič. Ak však niečo hovorili, určite to bude možné počuť na videu. Každopádne neexistuje nič, čo by ospravedlnilo Zidanovu reakciu," konštatoval prvý rozhodca, ktorý na jedných MS pískal úvodný i záverečný duel. "Zizou" musel predčasne pod sprchy desať minút pred koncom predĺženia počas tlaku "Les Blues". Taliani po jeho vylúčení udržali remízu a po následných pokutových kopoch sa mohli radovať zo štvrtého titulu majstrov sveta. Fenomenálneho loptového kúzelníka, ktorý po šampionáte skončil s kariérou, vyhlásili za najlepšieho hráča turnaja a udelili mu prestížnu Zlatú loptu.