Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

29. augusta 2006

Erste Bank sa nezúčastní tendra na BAWAGErste Bank a Vienna Insurance Group sa nezúčastnia tendra na predaj rakúskej banky Bank für Arbeit und Wirtschaft Aktiengesellschaft, Wien (BAWAG), pretože podmienky súťaže zvýhodňujú zahraničných ...Zdieľať

VIEDEŇ 29. augusta (WEBNOVINY) - Erste Bank a Vienna Insurance Group sa nezúčastnia tendra na predaj rakúskej banky Bank für Arbeit und Wirtschaft Aktiengesellschaft, Wien (BAWAG), pretože podmienky súťaže zvýhodňujú zahraničných záujemcov. "Po podrobnom preskúmaní príslušných dokumentov dospeli obe inštitúcie k spoločnému rozhodnutiu nepodávať vlastnú ponuku," uviedli Erste Bank a Vienna Insurance v utorňajšom vyhlásení.

Erste a Vienna Insurance pôvodne uviedli, že sa o BAWAG budú uchádzať spoločne. Všetky ostatné veľké rakúske banky ako Bank Austria Creditanstalt, Raiffeisen Zentralbank a ÖVAG, taktiež uviedli, že budú o podaní ponuky uvažovať. Jediným zahraničným hráčom, ktorý verejne prejavil záujem o účasť v tendre je maďarská banka OTP. Podľa zdrojov blízkych procesu podajú ponuky na BAWAG aj nemecká poisťovňa Allianz a banka BayernLB. Ako ďalej zdroje informovali, medzi záujemcami by mali byť aj finanční investori J.C. Flowers a Cerberus. Banku BAWAG predáva rakúska odborová federácia OeGB po sérii škandálov súvisiacich so skrytými stratami a nezákonným vedením účtovníctva. Podávanie predbežných ponúk OeGB očakáva do 8. septembra.

Na Slovensku je od 26. marca 2002 BAWAG jediným akcionárom a 100-percentným vlastníkom spoločnosti Istrobanka. Istrobanka vznikla 1. septembra 1992 a povolenie na činnosť získala 1. decembra 1992, pričom je univerzálnou bankou s úplnou devízovou licenciou, licenciou na vykonávanie hypotekárnych obchodov a licenciou pre poskytovanie poistných produktov.

SITA, Reuters


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Annan si prezrel vojnou zničené južné oblasti
<< predchádzajúci článok
Poplatky u lekára sa od septembra rušia