Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

15. júna 2007

Estónsko zníži daň z príjmu fyzických osôb na 18 %Estónsky parlament vo štvrtok schválil plán postupného zníženia dane z príjmov fyzických osôb do roku 2011 na 18 % zo súčasnej úrovne 22 %. Estónsky premiér Andrus Ansip, ktorý je na čele ...Zdieľať

TALLIN 15. júna (WEBNOVINY) - Estónsky parlament vo štvrtok schválil plán postupného zníženia dane z príjmov fyzických osôb do roku 2011 na 18 % zo súčasnej úrovne 22 %. Estónsky premiér Andrus Ansip, ktorý je na čele stredopravej koalície, sľúbil nové zníženie daní pred parlamentnými voľbami v marci minulého roka. Niektorí komentátori varovali, že tento krok môže ešte viac posilniť už teraz horúcu ekonomiku, ktorá minulý rok vzrástla o 11,4 %.

Hovorca estónskeho parlamentu Gunnar Paal informoval, že daň z príjmov fyzických osôb sa zníži v budúcom roku na 21 %, v ďalšom roku na 20 %, v roku 2010 na 19 % až na úroveň 18 % v roku 2011. Ansip uviedol, že jeho vláda sa nechystá tlmiť ekonomický rast, bude však pokračovať v uplatňovaní konzervatívnej fiškálnej politike. Ansip v máji vyhlásil, že Estónsko by sa malo kvalifikovať na prijatie eura do roku 2011.

Estónsky parlament tiež schválil plán na zvýšenie spotrebnej dane z alkoholu v dvoch fázach do roku 2008, a to najprv o 10 % a potom o 20 %. Estónsko plánuje dosiahnuť minimálnu sadzbu spotrebnej dane z benzínu, nafty a tabaku v Európskej únii v budúcom roku.

SITA,Reuters


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Distribučky nemenia pre domácnosti od júla ceny elektriny
<< predchádzajúci článok
Veteška sa pohybuje aj mimo lôžka