Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. januára 2011

Etna sa nakrátko prebudila k životuTalianska sopka Etna sa v noci zo stredy na štvrtok prebudila k životu. Z krátera vychrlila oblaky popola a lávu, ktorá sa rozliala po svahoch. Pre erupciu uzavreli dočasne miestne letisko. ...Zdieľať
etna Foto: SITA/APRÍM 13. januára (WEBNOVINY) - Talianska sopka Etna sa v noci zo stredy na štvrtok prebudila k životu. Z krátera vychrlila oblaky popola a lávu, ktorá sa rozliala po svahoch. Pre erupciu uzavreli dočasne miestne letisko. Informoval o tom vulkanologický inštitút v neďalekom meste Catania na východe Sicílie. Počas dvojhodinovej erupcie vychrlila 3340 metrov vysoká Etna smerom na východný svah krátera malý prúd lávy, ktorý nespôsobil väčšie škody, uviedol inštitút. Pri incidente neutrpel nikto zranenia.


Etna tiež v noci chrlila sopečný popol, ktorý dopadal na miestne letisko v Catanii, ktoré museli dočasne uzavrieť a zrušiť viacero domácich letov. Letisko opäť otvorili vo štvrtok ráno.Etna, ktorá leží na východnom pobreží Sicílie, je najaktívnejšou európskou sopkou. Poslednú výraznú erupciu mala v roku 1992.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Tranzitný ticketing bude predĺžený do 31. marca
<< predchádzajúci článok
Záchranári z N. Tatier už majú najvýkonnejší snežný skúter

Etna sa nakrátko prebudila k životu - diskusné fórum čitateľov