Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. októbra 2010

EÚ pomôže Grécku strážiť hranice s TureckomEurópska únia pomôže Grécku v boji proti nelegálnej imigrácii. V nedeľu večer o tom informovala komisárka pre ...Zdieľať
cecilia malmstromova Komisárka pre vnútorné záležitosti EÚ Cecilia Malmströmová.

Foto: SITA/AP
BRUSEL 25. októbra (WEBNOVINY) - Európska únia pomôže Grécku v boji proti nelegálnej imigrácii. V nedeľu večer o tom informovala komisárka pre vnútorné záležitosti EÚ Cecilia Malmströmová s tým, že únia pomôže pri strážení vonkajších hraníc Grécka s Tureckom. O pomoc požiadal grécky minister pre sociálnu ochranu Christos Papoutsis, keďže Grécko v posledných mesiacoch zaznamenalo vyšší prílev ilegálnych imigrantov. Únia rozmiestni na gréckych hraniciach s Tureckom pohraničné tímy rýchleho nasadenia z úradu EÚ pre kontrolu hraníc Frontex. Únia podľa Malmströmovej už "aktivovala mechanizmus na riešenie núdzovej situácie čo najrýchlejším a najefektívnejším spôsobom".

"Situácia na pozemnej hranici Grécka s Tureckom je stále znepokojujúcejšia," vyhlásila komisárka s tým, že Grécko samé nie je schopné túto situáciu zvládnuť. Až tri štvrtiny z celkového počtu skoro 41 000 nelegálnych imigrantov zadržaných tento rok v EÚ prišlo cez Grécko, väčšinou z Turecka.

SITA/AFP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Úroky na termínovaných vkladoch rastú
<< predchádzajúci článok
PAKISTAN: Medzinárodný tím ADRA sa stará o hygienu