Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

04. mája 2010

Euro sa ocitlo na ročnom minime voči doláruEuro sa v utorok ocitlo na ročnom minime voči americkému doláru, kam sa prepadlo minulý týždeň pre obavy, že problémy s vysokými verejnými dlhmi sa z Grécka prenesú na ...Zdieľať
euro dolar Ilustračné foto : SITA/AP LONDÝN 4. mája (WEBNOVINY) - Euro sa v utorok ocitlo na ročnom minime voči americkému doláru, kam sa prepadlo minulý týždeň pre obavy, že problémy s vysokými verejnými dlhmi sa z Grécka prenesú na ďalšie ohrozené krajiny eurozóny. Ministri financií eurozóny počas víkendu schválili plán finančnej pomoci pre Grécko v sume 110 mld. eur, analytici však naďalej pochybujú, či krajina dokáže uskutočniť potrebné úsporné opatrenia.


O 11:05 GMT sa euro obchodovalo na úrovni 1,3126 USD/EUR so stratou 0,5 %, keď sa predtým ocitlo na ročnom dne 1,3112 USD/EUR, ktoré zaznamenalo minulý týždeň v stredu. Dolárový index, ktorý meria jeho hodnotu voči košu svetových mien, posilnil na 82,781 bodu, čo bolo najviac od polovice mája 2009. Voči jenu si americký dolár pripísal 0,1 % na 94,63 JPY/USD, keď sa počas obchodovania vyšplhal na 94,98 JPY/USD, teda najviac od 24. augusta.

SITA, Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Papaconstantinou predstavil poslancom úsporný plán
<< predchádzajúci článok
Strany neavizujú zvyšovanie daní po voľbách

Euro sa ocitlo na ročnom minime voči doláru - diskusné fórum čitateľov