Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

04. júna 2012

Euronics pokračuje v expanziiBRATISLAVA 4. júna (WBN/PR) – Najväčšia slovenská sieť elektier Euronics pokračuje v expanzii. Napriek poklesu elektrosegmentu otvorila v prvom kvartáli roka štyri nové predajne s elektronikou. „Otvorili sme predajne v Senici, vo ...Zdieľať
BRATISLAVA 4. júna (WBN/PR) – Najväčšia slovenská sieť elektier Euronics pokračuje v expanzii. Napriek poklesu elektrosegmentu otvorila v prvom kvartáli roka štyri nové predajne s elektronikou. „Otvorili sme predajne v Senici, vo Zvolene, Tornali a v Trebišove,“ povedal Ondrej Majtán z oddelenia marketingu siete Euronics, podľa ktorého sa tak chcú čo najviac priblížiť svojim zákazníkom.


„Môžeme si to dovoliť vďaka tomu, že sme čisto slovenská sieť a svoje zisky nepresúvame do zahraničia, ale investujeme ich na Slovensku,“ doplnil Majtán. Euronics je koncept prevzatý zo zahraničia, jeho princípom je zjednotenie maloobchodných predajní do jednej siete, „po celom svete je zapojených v skupine Euronics vyše 11.000 predajní a tvorí tak najväčšiu sieť elektropredajní na svete“. V súčasnosti funguje ako nákupná skupina. „Je to klasický ekonomický princíp, keď nakupujete viac, tak môžete mať lepšie ceny,“ priblížil Majtán.

Sieť 57 predajní Euronics tvorí 35 nezávislých subjektov. To podľa Majtána dáva záruku, že je tu 35 nie len manažérov, ale priamo majiteľov, ktorí majú záujem o to, aby všetko fungovalo, ako má, s hlavným cieľom – spokojnosťou zákazníkov. „Tento rok by sme naviac chceli z nákupnej skupiny prejsť na formu aliancie,“ informoval Majtán. Zjednotí sa tak marketing jednotlivých predajní, či rôzne benefity, ako napríklad dovoz tovaru zdarma. Cieľom je, aby zákazník dostal v každej predajni identické služby.

„Budú tak definitívne zanikať aj pôvodné názvy jednotlivých členov,“ vysvetlil Majtán počas rozhovoru v najväčšej slovenskej elektropredajni s rozhlohou vyše 4 000 metrov štvorcových, ktorá sa nachádza v bratislavskej Petržalke. Napriek tomu, že bratislavský člen siete už dlho funguje pod názvom Euronics, veľa Bratislavčanov ho pozná ešte podľa starého názvu TPD.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Niektorí poslanci chcú kontrolu čipmi
<< predchádzajúci článok
V košickom byte našli mŕtveho muža, zomrel pred mesiacom

Euronics pokračuje v expanzii - diskusné fórum čitateľov