Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. januára 2017

Expolitik Kňažko mal postreliť muža, ktorý sa dostal do jeho domuTlačová konferencia Milana Kňažka o oznámení kandidatúry na post primátora hlavného mesta SR Bratislavy 30. mája 2014 v Bratislave. Na snímke Milan Kňažko.Zdieľať
Do bratislavskej vily Milana Kňažka sa mal dnes dostať neznámy muž. Kňažko sa mal brániť so svojou legálne držanou zbraňou a lupiča postreliť. Bratislava 11. januára (TASR) - Do domu bývalého politika a herca Milana Kňažka sa dostal lupič. TASR to potvrdil Kňažko.


"Je to pravda, bol tam lupič," povedal v telefonickom rozhovore pre TASR. Bližšie podrobnosti celého incidentu uviesť odmietol, nakoľko vyšetrovanie tohto prípadu stále prebieha. "Ešte som nebol vypočutý," doplnil s tým, že by to nebolo správne, keby sa teraz ku kauze bližšie vyjadroval.

Jozef Minár z Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) pre TASR uviedol, že na žiadosť polície mali dnes o 1.34 h výjazd na Havlíčkovu ulicu v Bratislave. "Polícia nám oznámila, že zadržala páchateľa so strelným poranením dolnej končatiny, 49-ročného muža sme ošetrili a previezli do nemocnice," uviedol Minár.

Vyšetrovanie udalosti na Havlíčkovej ulici potvrdila aj polícia. "Dnes v nočných hodinách sme prijali oznámenie o vlámaní sa do jedného z rodinných domov v mestskej časti Bratislava-Staré Mesto. Policajti v tejto súvislosti vykonávajú na Havlíčkovej ulici všetky neodkladné a neopakovateľné úkony. Poskytnutie bližších informácií v súčasnosti nie je možné, nakoľko by to mohlo zmariť alebo sťažiť objasnenie a vyšetrenie veci. Bližšie informácie poskytneme, ak to procesná situácia umožní," dodala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Lucia Mihalíková.

Portál cas.sk informoval, že Kňažko sa mal postaviť lupičovi so zbraňou v ruke a dokonca ho postreliť.

Milan Kňažko je slovenský herec a bývalý politik. V októbri 1989 ako jediný v Československej socialistickej republike (ČSSR) vrátil titul Zaslúžilý umelec pre nesúhlas s politikou vtedajšieho režimu. Ešte predtým podpísal výzvu Niekoľko viet.

Po Novembri 1989 sa venoval politike, zastával post ministra zahraničných vecí aj ministra kultúry. Kandidoval za prezidenta aj primátora Bratislavy. 

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zásahy oslabujúce korunu sú ako rakovina pľúc, tvrdí Zeman
<< predchádzajúci článok
Cyklochodník pri Váhu v Liptovskom Mikuláši upravili pre bežkárov

Expolitik Kňažko mal postreliť muža, ktorý sa dostal do jeho domu - diskusné fórum čitateľov