17. novembra 2006

Extraliga - 23. kolo - súhrn piatkových stretnutí

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 23. kola hokejovej extraligy: Dukla Trenčín - MHC Martin 4:6 (2:2, 1:3, 1:1) Góly: 4. Kútny (Heš, Sikorčin), 19. Melichárek (Heš), 28. ...

BRATISLAVA 17. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 23. kola hokejovej extraligy:

Dukla Trenčín - MHC Martin 4:6 (2:2, 1:3, 1:1)
Góly: 4. Kútny (Heš, Sikorčin), 19. Melichárek (Heš), 28. Nemec (Sivák), 51. Heš (V. Nemec) - 4. Markovič, 6. Vantroba (Tabaček, Mahdalík), 23. Török (Tabaček, Vantroba), 32. Markovič (Špirko, Klepáč), 38. Podstavek (Koložváry, Špirko), 46. Beran (Špirko, Markovič)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, navyše Melichárek (Trenčín) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Pavlovič - M. Novák, Bulko, 2920 divákov
Trenčín: Hála (38. Fumač) - Staněk, Urban, Homer, Křetinský, P. Mikuš, Heš - Barinka, Húževka, Lezo - Melichárek, Kóňa, Kollár - V. Baláž, Sikorčin, Kútny - Sivák, Poljaček, V. Nemec
Martin: Dzubina (32. Ševela) - J. Polák, Klepáč, Stančok, Sadloň, Ďatelinka, Vantroba, Hriňa, Škuta - Markovič, Beran, Špirko - Podstavek, Koložváry, Važan - Tabaček, Mahdalík, Török - Kuric, Troliga, Thémar
Od prvej minúty sa hral na trenčianskom zimnom štadióne pekný, útočný hokej. Prvá gólová šanca prišla už na začiatku 2. min, keď Barinka našiel prihrávkou z pravej strany klziska Kollára, ktorý sa ocitol sám pred brankárom Dzubinom, ale minul. Už o minútu však otvoril skóre domáci Kútny. Hostia o 43 sekúnd odpovedali rýchlym gólom Markoviča a na 1:2 v 6. min zvyšoval Vantroba. V závere prvej dvadsaťminútovky dokázal vyrovnať na 2:2 Melichárek. Slabšie výkony obrany Dukly pokračovali aj v druhej tretine. Už v 23. min upravil Török po nahrávke spoza Hálovej bránky na 2:3. O štyri minúty na to vyrovnával Nemec, keď sa najlepšie zorientoval pred Zubinom. V ďalšom priebehu tretiny už skórovali len hostia - v 32. min sa presadil Markovič a v 38. min trafil pod hornú žrď Podstavek. V záverečnej časti hry pridali hostia aj šiesty gól, keď sa po kolmej prihrávke cez celé ihrisko v samostatnom nájazde presadil Beran. Domáce mužstvo v snahe vyrovnať skóre zvýšilo útočnú aktivitu, ktorá však bola odmenená už len gólom Heša v presilovke.
Hlasy:
Július Penzeš (tréner Trenčína): "Chýbal nám predovšetkým dôraz. O zápase rozhodli individuálne chyby, na ktorých odstránení ešte musíme popracovať. Po zranení nás nepodržal ani brankár Hála."
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Divák videl dobré a rýchle stretnutie plné gólov. Musím poďakovať hráčom za veľkú snahu na horúcej trenčianskej pôde."

Slovan Bratislava - HK Dynamax-oil Nitra 7:2 (3:0, 1:1, 3:1)
Góly: 12. Uram (Pavlas), 12. Hurtaj (Pištek), 15. Uram (Srdínko), 38. Vorel (Hujsa, Uram), 47. Gráčik (D. Pašek, Ľ. Pištek), 54. M. Kokavec (I. Baček, D. Pašek), 54. Gráčik (Tvrdoň, Ľ. Pištek) - 32. S. Saliji (Suur), 56. Ľ. Kolník (Raček, Topoli)
Vylúčení: 9:7 na 2 min, navyše Hovi (Slovan) 10 min za nešport. správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 2:0, rozhodovali: Ország - Korba, Miľovčík, 4737 divákov
Slovan: Hovi - Kolba, Srdínko, Pavlas, Huba, Škorvánek, Sersen - Uram, Hujsa, M. Kokavec - Tvrdoň, Ľ. Hurtaj, Vorel - I. Baček, Kukumberg, J. Sýkora - Gráčik, D. Pašek, Ľ. Pištek
Nitra: Lakosil (15. Račko) - J. Kováčik, Topoli, Švarný, Suur, Chromý, Petrina, M. Procházka - Ľ. Kolník, Vala, Kmeč - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - S. Saliji, J. Mihálik, G. Saliji - Pupák, Raček, Domian
Slovanisti postavili základný kameň troch bodov už v 12. min, kedy premenili dva brejky v oslabení. Najprv využil Pavlasovu prihrávku Uram a onedlho ho napodobnil po vysunutí Pišteka kapitán Hurtaj. Belasí navyše o tri minúty využili aj presilovú hru, keď Uram šikovne spoza bránky od betónov Lakosila dostal puk za jeho chrbát. Hosťujúci gólman šiel po treťom góle dole, nahradil ho Račko. Nitrania sa dlho trápili, presného zásahu sa dočkali až v 32. min, kedy využil nedôslednosť Hoviho Samir Saliji a znížil na rozdiel dvoch gólov. V závere druhej tretiny po prvý raz kapituloval aj Račko, Vorel po naskočení z trestnej lavice dorazil puk po akcii Hujsu do bránky. V tretej časti hry najprv v 47. min prvý gól v belasom drese zaznamenal Gráčik, toho o sedem minút napodobnil Kokavec a na hrozivých 7:1 zvyšoval ešte v tej istej minúte opäť Gráčik. Nitra v závere skorigovala gólom Kolníka na konečných 7:2.
Hlasy:
Róbert Pukalovič st. (asistent trénera Slovana): "Pomohla nám presilová hra Nitry, keď sme strelili dva góly. Trochu sme zneisteli za stavu 3:1, no štvrtým gólom sme rozhodli o osude stretnutia. Som rád, že sa dnes zapojili do gólov všetci hráči, zároveň všetci poctivo bránili pri oslabeniach. Začali to naše osobnosti a dokončili možno "vychádzajúce hviezdy" v budúcnosti."
Rudolf Uličný (tréner Nitry): "Musím povedať, že sme sa na Slovan zodpovedne pripravovali. Duel sme však rozhodli sami pri presilovej hre, keď sme za 20 sekúnd inkasovali dva góly a ďalší pridal súper v našom oslabení. Za stavu 3:1 sme mali dve čisté šance, no Slovan zvýšil na 4:1, čím zápas prakticky rozhodol. Niektorí hráči si myslia, že stačí útočiť a nemusia brániť."

HK Aquacity ŠKP Poprad - HK 36 Skalica 3:4 (2:0, 1:1, 0:3)
Góly: 7. Kubus (Král, Jerofejevs), 12. Marcel Haščák (A. Kroták, Pavličko), 26. Piatak (Martin Segľa, Kasík) - 39. Šille (R. Školiak, K. Sloboda), 42. Kocák (R. Školiak), 48. Kocák (R. Školiak, K. Sloboda), 53. Šátek (Ivičič, T. Višňovský)
Vylúčení: 13:9 na 2 min, navyše Michal Segľa na 10 min za narazenie zozadu, Bambúch (obaja Poprad) na 10 min za nešport. správanie, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Krpelec, Gašparík, 1630 divákov
Poprad: Kožuch - Michal Segľa, Valečko, V. Vlk, Bambúch, Kumstát, Jerofejevs, Fabian, Kasík - Marcel Haščák, A. Kroták, Pavličko - Jasovský, Halaj, Jabrocký - Martin Segľa, Jarolín, Král - Kubus, Štolc, Piatak
Skalica: Hamerlík - M. Ivičič, Gula, K. Sloboda, Šille, Škadra, M. Zajac, Hanka - T. Višňovský, Horský, Šátek - Kocák, R. Školiak, Liščák - Hollý, Hrnčirík, Malík - Vaško, F. Novák, Jozef Liška
Skalica povzbudená dvoma predchádzajúcimi víťazstvami začala proti Popradu sebavedomo. V rozlete ich však zastavilo dvojminútové oslabenie o dvoch hráčov, ktoré však domáci nedokázali zužitkovať na prvý gól. Ten sa im podarilo vsietiť až v ďalšej presilovej hre, keď po strele novej akvizície zo Žiliny Krála doklepol puk do odkrytej časti bránky Kubus. V 12. minúte spálil ideálnu šancu na vyrovnanie Horský, ktorý sa hneď po naskočení z trestnej lavice dostal do brejku, ale Kožuch jeho únik zneškodnil. Hneď o pár sekúnd sa potvrdilo známe "nedáš - dostaneš", keď z následného protiútoku zvýšil po akcii prvého útoku na 2:0 mladý Marcel Haščák. Skaličania doplatili na časté vylúčenia, keď mali do tohto okamihu až piatich previnilcov, čo domáci v dvoch prípadoch dokázali potrestať. V úvode druhej tretiny Skaličania pritlačili Popradčanov a viackrát im nebezpečne podkúrili. Kožuch si však poradil so strelou Lišku aj s pokusom Višňovského. V čase ich prevahy z nenápadnej akcie opäť udrelo na druhej strane, keď Martin Segľa pri protiútoku dvoch na jedného prenechal puk na modrej čiare Piatakovi, ktorý strelou z prvej vymietol šibenicu prekvapeného Hamerlíka. V závere tretiny sa mohlo ešte raz meniť skóre na oboch stranách, avšak domáci Král ani hosťujúci Vaško na brankárov nevyzreli. Minútu pred koncom však boli hostia konečne úspešní, keď prečíslenie gólom zblízka zakončil Šille. A keď minútu po začiatku záverečného dejstva skóroval Kocák, Záhoráci boli opäť v hre. Studenú sprchu pre domácich dokonal opäť Kocák, keď v 48. min využil presilovku na vyrovnávajúci gól. Hosťom sa vzápätí naskytla obrovská výhoda troch po sebe plynúcich presiloviek, keď napokon tú poslednú z nich využil na dokonalý obrat Šátek. Hostia už do konca zápasu svoj náskok s prehľadom udržali, zaslúžene zvíťazili a domáci si pripravili pred svojimi divákmi dokonalú hanbu.
Hlasy:
Vladimír Klinga (tréner Popradu): "Myslím si, že napriek tomu, že sme viedli 3:0, sme veľmi ľahko prišli ku gólom, či už to bolo počas presilových hier alebo počas tlaku súpera. Od tohto stavu sme si mysleli, že sa nič už nemôže stať. Od začiatku zápasu sme sa však nevedeli zbaviť akéhosi herného kŕču a korčuľovali sme všade, ako keby sme boli bezhlaví. V poslednej tretine za stavu 3:1 sme sa nechali príliš často zbytočne vylučovať a so štyrmi alebo troma hráčmi môžeme len veľmi ťažko vyhrať. Musíme sa z toho poučiť, zdvihnúť hlavu a bojovať o ďalšie body v Nitre."
Pavel Pazourek (asistent trénera Skalice): "Zápas sa pre nás nezačal vyvíjať dobre. Séria vylúčení na začiatku stretnutia nás pribrzdila, ale zbrane sme nezložili a už v druhej tretine sme boli podľa mňa lepším tímom. Zahodili sme v nej množstvo šancí a tretia tretina bola vyústením tlaku, ktorý sme si vytvorili. Dokázali sme výsledok otočiť v náš prospech. Musím hráčom poďakovať za nesmiernu bojovnosť a kvalitnú hru."

MHk LI-PA Liptovský Mikuláš - HKm Zvolen 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 24. Richard Huna, 52. M. Droppa (Marek Hovorka, Holečko) - 40. Igor Majeský (Gunko, Priechodský)
Vylúčení: 7:8 na 2 min, navyše: Igor Majeský (Zvolen) 10 min + trest v hre, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Baluška - Višňovský, Zvrškovec, 2175 divákov
L. Mikuláš: Falter - R. Sloboda, Fatyka, M. Droppa, Tomaška, M. Grman, Rúfus, Petran - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Marek Hovorka, Holečko, Kövér - Milec, Bartík, Michel Miklík - Lopuski, Trochta, Pohanka
Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Cebák, Ščibran, Velebný - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - Igor Majeský, Klouda, J. Kopecký - Paciga, Kubenko, Škvaridlo - J. Čierny, L. Jurík, T. Jaško - Gašpar
Tradičné stredoslovenské derby bolo dlhé minúty dokonalou hokejovou uspávankou. Pomalší rozbeh a čakanie na prvý gól prerušil až v 24. min agilný Richard Huna, ktorý pri vlastnom oslabení unikol spolu s Kriškom. Zvolenčania čakali prihrávku na druhého menovaného, ale Richard Huna s prehľadom vyškolil Šimonoviča - 1:0. Mladí Liptáci povzbudení úvodným gólom sa aj naďalej v útoku snažili, v ceste im však stál ako vždy vo forme chytajúci Šimonovič. V závere druhého dejstva sa strhla búrka nevôle domáceho publika pri sérii prísnych verdiktov hlavného rozhodcu. Mikulášania oslabenia prežili, ale vzápätí po návrate posledného hráča z trestnej lavice inkasovali vyrovnávajúci gól do šatne. Zblízka bol úspešný Igor Majeský. Zverenci trénera Jančušku nedovolili hosťom dostať sa do tempa ani v záverečnom dejstve. Šimonovič bol v neustálej permanencii, dlho odolával, ale v 52. min predsa len nestačil na strelu obrancu Miroslava Droppu v presilovke, ktorý tak využil dvojnásobné oslabenie hostí. Zvolenčania sa až do úplného záveru snažili o vyrovnanie, ale nepomohla im ani hra bez brankára. Pol minúty pred koncom im domáci vypichli puk, unikajúceho hráča nedovolene zastavil Igor Majeský, ktorý navyše inkasoval desaťminútový trest za nešportové správanie. Po skončení stretnutia, v ktorom Liptáci nadšenou hrou získali cenný skalp favorita, pokračoval Majeský v neslávnom predstavení. Vnikol na domácu striedačku, kde sa pustil do potýčky s hráčmi MHk, za čo inkasoval trest v hre.
Hlasy:
Milan Jančuška (tréner L. Mikuláša): "Prestávka nám neublížila, naopak očividne prospela. Diváci videli dynamický hokej, škoda, že sme nepridali nejaký gól navyše a nepoistili tesný náskok. Veľkou túžbou po úspechu a bojovnosťou sme to napokon zvládli."
Jozef Frühauf (asistent trénera Zvolena): "Po dlhej reprezentačnej pauze sme čakali ťažký duel. Rýchly pohyb domácich mladíkov nám nedovolil uhrať stredné pásmo. Typickú remízovú partiu rozhodli pre seba v závere šťastnejší, no aj snaživejší Liptáci."

MsHK Žilina - HC Košice 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)
Góly: 5. Michal Straka (Krajči), 26. Michal Straka (P. Frühauf, Hanzal), 53. Bulík (Hanzal, Zlocha) - 2. M. Šterbák (Dravecký), 17. P. Bartoš (Javín, Dravecký), 22. Pleva (Javín, Jenčík), 43. Javín (M. Šterbák, Juraj Faith), 60. Lipiansky (Šimurda, M. Šterbák)
Vylúčení: 9:8 na 2 min, navyše Juraj Faith na 10 min za pokus o pichnutie, I. Droppa na 10 min za nešport. správanie, Miroslav Lažo (všetci Košice) na 10 min + DKZ za nešport. správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Mášik, Mihajlo, 1515 divákov
Žilina: Petrík - Dlouhý, J. Turoň, Kusovský, P. Frühauf, Saviels, Halász, Kivoň, Kadlubiak - Gálik, Hreus, Hvila - Krajči, Michal Straka, Hanzal - Oravec, Bulík, Zlocha - Opatovský, Tománek, Lelkeš
Košice: Lipovský - Kall, Špelda, I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Varga - Lažo, Lipiansky, Kontšek - Dravecký, Kmiť, P. Bartoš - Jenčík, Juraj Faith, Pleva - Špilár, Michal Lukáč, Šimurda
Úvod zápasu v Žiline bol rýchly najmä z hľadiska strelených gólov. V 2. min Marcel Šterbák prestrelil svojho bývalého tímového kolegu Petríka a Košice viedli 1:0. V 4. min bol vylúčený bývalý kapitán Žiliny Roman Kontšek a domáci po 26 sekundách využili presilovku na vyrovnanie. V ďalších minútach mali žilinskí vlci výhodu viacerých presiloviek, ale ani jednu z nich nedokázali využiť. Podobnú možnosť mali v druhej polovici tretiny aj Košičania, keď po vylúčení Kusovského a Savielsa hrali presilovku piatich proti trom. Keď sa Kusovský vracal na ľad, domáci inkasovali druhý gól - 1:2. Aj v úvode II. tretiny "oceliari" ukázali, že vedia využívať presilovky, keď pri vylúčení Turoňa Pleva pridal ich tretí gól. O štyri minúty neskôr domáci Straka vsietil kontaktný gól, ale hra po ňom upadla do priemeru. Obrátky nabrala až v posledných minútach druhej časti hry, príležitosť na strelenie gólu mal v 34. min Gálik, ale ani on, ani ostatní hráči svoje šance nevyužili. Košice mali dobrý nástup aj do III. tretiny, keď pri vylúčení Dlouhého obranca Javín zvýšil na 4:2 pre hostí. Žilinčania v snahe priblížiť sa súperovi zrýchlili hru, v 48. min mal šancu Hanzal, ale gól padol až z hokejky Bulíka v 53. min, ktorý prekvapil Lipovského. V 57. min mal vyrovnávajúci gól na hokejke domáci obranca Dlouhý, ale v skrumáži jeho puk do Lipovského bránky neprešiel. Sedemdesiatosem sekúnd pred treťou sirénou sa domáci odhodlali k hre bez brankára, ale boli to hostia, ktorí z hokejky Lipianskeho dali ich piaty - rozhodujúci gól.
Hlasy:
Dušan Gregor (tréner Žiliny): "Košice ukázali, že majú kvalitný tím. My sme mali v zámere bodovať, ale to sa nám nepodarilo. Bolo to ako zakliate. Góly sme dostali po zbytočných chybách obrany. Rozhodli detaily, ktoré súper potrestal. Napriek tomu si myslím, že sme neboli horším tímom. Bojovali sme, ale na výhru to nestačilo."
Ján Šterbák (tréner Košíc): "Prvú a tretiu tretinu sme hrali dobre, tá druhá z našej strany bola taká nesúrodá. Som rád, že zápas splnil náš cieľ, vyhrali sme a body pri súčasnom vyrovnanom stave súťaže z ľadu súpera sú cenné. Trochu sme pustili Žilinu k šanci pri kontaktnom góle, ale potom sme urobili menej chýb v obrane ako domáci a to rozhodlo."