13. októbra 2007

Extraliga - Košice - Slovan Bratislava

Hokej - Slovnaft extraliga - 15. kolo: HC Košice - Slovan Bratislava 7:2 (2:1, 4:1, 1:0) Góly: 5. Rudolf Huna (Špelda), 7. Šimurda, 28. Michel Miklík (Javín, Pleva), 32. Kmiť (S. Gron), 33. Juraj Faith (P. Bartoš, ...

Hokej - Slovnaft extraliga - 15. kolo:

HC Košice - Slovan Bratislava 7:2 (2:1, 4:1, 1:0)
Góly: 5. Rudolf Huna (Špelda), 7. Šimurda, 28. Michel Miklík (Javín, Pleva), 32. Kmiť (S. Gron), 33. Juraj Faith (P. Bartoš, Špilár), 35. Pleva (Rudolf Huna, Kledrowetz), 48. Michel Miklík (Pleva) - 10. Hujsa (Hreus), 24. Döme (Lažo, Hreus)
Vylúčení: 6:10 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Husička (ČR) - Gajan, Smrek, 7890 divákov

Košice: Lipovský - I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín, Kledrowetz, Špelda - Šimurda, Kmiť, S. Gron - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Michel Miklík, Pleva, Rudolf Huna - Jenčík, Michal Lukáč, M. Bartánus
Slovan: Hovi (33. Chovan) - Pavlas, Hančák, J. Kováčik, Srdínko, Devečka, Sersen, Bohunický - Kuľha, Hujsa, Uram - Lažo, Hreus, Döme - M. Kokavec, Kapuš, Ľ. Pištek - Gráčik, Baček

Hneď prvá strela na bránku bratislavského Slovana sa skončila gólom - Hovi sa po Hunovom nahodení musel v 5. min červenať, keď si puk betónmi zrazil za chrbát. V 7. min inkasoval opäť, tentoraz v oslabení po bekhendovom zakončení Šimurdu. Belasí v 10. min využili početnú výhodu, strieľal Hreus, Lipovský puk vyrazil a Hujsa znížil na rozdiel gólu. Potom to v presilovke skúšal zblízka Špelda, mieril tesne vedľa. V početnej výhode sa gólom neskončila ani šanca Grona a ani následná Šimurdova dorážka. Hneď na začiatku druhej tretiny po Lažovej strele Döme nedokázal prekonať ležiaceho Lipovského. Pred košickým gólmanom nepochodil ani Hreus, ale v 24. min Döme zamanévroval s pukom a vyrovnal. Vzápätí mohol do vedenia dostať Slovan po zaváhaní Lipovského pri rozohrávke Pištek. Domáci tím vyhrával od 28. min 3:2 po tom, ako Javínovu strelu od modrej tečoval Miklík. V 32. minúte to už bolo 4:2. Pri hre štyroch proti štyrom a spolupráci Grona s Kmiťom inkasoval Hovi po štvrtý raz. V 33. min ho vyhnal z bránky Faith, ktorý po prihrávke Bartoša pálil bez prípravy. Striedajúci Chovan si dlho čisté konto neudržal, lebo v 35. min ho strelou z uhla pri presilovke prekonal Pleva. Košičania v 3. tretine kontrolovali vývoj stretnutia. Po Javínovej strele v presilovke zazvonila iba žŕdka na Chovanovej bránke. Potom domáci Lipovský zneškodnil nájazd Kuľhu. V 48. min po prečíslení dvoch na jedného naservíroval Pleva Miklíkovi a ten uzavrel na konečných 7:2.