03. novembra 2006

Extraliga - piatok

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 21. kola hokejovej extraligy: HKm Zvolen - MHC Martin 3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Góly: 14. Cibuľa (Štork), 40. Cibuľa (F. Turek, Babka), 55. J. ...

BRATISLAVA 3. novembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 21. kola hokejovej extraligy:

HKm Zvolen - MHC Martin 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Góly: 14. Cibuľa (Štork), 40. Cibuľa (F. Turek, Babka), 55. J. Kopecký (Gunko, Klouda)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: 53. Krayzel (Zvolen) 10 min osobný trest za nešportové správanie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0: 0, rozhodovali: D. Konc, Gajan a Grečko, 2 850 divákov

Zvolen: Šimonovič - Babka, Štork, Priechodský, Gunko, Cebák, Ščibran, Velebný - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - Igor Majeský, Klouda, J. Kopecký - Paciga, Kubenko, Škvaridlo - J. Čierny, L. Jurík, T. Jaško
Martin: Dzubina - Škuta, Hriňa, Vantroba, Klepáč, Stančok, J. Polák, Sadloň, I. Ďatelinka - Podstavek, Koložváry, Važan - Török, Beran, Špirko - Markovič, Mahdalík, P. Tabaček - Drábek, Kuric, Thémar

Vo Zvolene sa hral opatrný, no zaujímavý hokej. V úvodnej časti si viac šancí vypracovali domáci hokejisti. Góly na hokejkách mali Babka, Cibuľa i Turek. Brankár hostí Dzubina však kapituloval až pri presilovej hre Zvolena v 14. min, keď Štork vypichol hosťujúcim hokejistom puk, ten sa dostal k úplne voľnému Cibuľovi, ktorý zoči-voči gólmanovi Martina nezaváhal, keď puk umiestnil po ľade. Hostia potom vystrčili rožky. Snažili sa vyrovnať, najväčšiu šancu mali mladíci zo štvrtého útoku, no Thémar s Drábekom peknú akciu nezakončili gólom. Martinčania potom na rozhraní prvej a druhej tretiny nevyužili štyridsaťsekundovú presilovku piatich proti trom. V druhej tretine bolo menej šancí na oboch stranách. Za zmienku stojí až 35. min, keď Klouda strieľal a Dzubina puk vyrazil do žŕdky. Až posledná minúta druhej časti hry priniesla vzruch. Mahdalík zblízka neprekonal Šimonoviča, no na opačnej strane sa tešili domáci, keď sekundu pred klaksónom po predchádzajúcej Babkovej strele poslal vyrazený puk od Dzubinu druhýkrát do martinskej svätyne Cibuľa. V tretej tretine Zvolen kontroloval dvojgólové vedenie, hostia si vytvorili iba málo šancí, najväčšiu nevyužil Beran. V 50. min si Zvolen poistil vedenie tretím gólom, keď Kopecký spoza kruhov tvrdou strelou zvýšil na 3:0. A to ešte v závere zápasu Majeský netrafil poloprázdnu bránku.

Hlasy:
Ladislav Svozil (tréner Zvolena): "Nechceli sme otvoriť hru, hrali sme opatrne, no napriek tomu sme mali v prvej tretine viac šancí. Upokojil nás druhý gól sekundu pred koncom druhej tretiny. Potom sme už zápas dotiahli do víťazného konca bez väčších problémov. Myslím si, že sme boli lepším mužstvom."
Ladislav Spišiak (tréner Martina): "Zvolen bol dnes jednoznačne lepší. Miestami som moje mužstvo nespoznával, akoby nechceli bojovať. Neviem si to vysvetliť, čo sa s nimi stalo. Trápila sa prvá i tretia formácia. Dnes sme na viac nemali. Hráči asi podľahli tomu, že majú veľa bodov a sú v tabuľke tak vysoko."

MHk 32 LI-PA Liptovský Mikuláš - HK 36 Skalica 4:5 (2:1, 2:3, 0:1)
Góly: 5. M. Droppa (Trochta), 13. Kriška (Róbert Huna), 30. Róbert Huna (M. Grman), 39. Róbert Huna (Kriška, Richard Huna) - 9. Liščák (R. Školiak, Kocák), 24. T. Višňovský (Šátek, Horský), 26. Šátek (T. Višňovský), 28. Hrnčirík (Hollý), 59. T. Višňovský (Liščák, K. Sloboda)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Marušin, Bednár a Orolin, 1980 divákov

L. Mikuláš: Falter - R. Sloboda, Rúfus, M. Droppa, Tomaška, M. Grman, M. Školiak, Petran, Michal Matejka - Richard Huna, Róbert Huna, Kriška - Pohanka, Trochta, Lopuski - Marek Hovorka, Holečko, Kövér - Milec, Bartík, Michel Miklík
Skalica: Hamerlík - M. Ivičič, Gula, K. Sloboda, Šille, Škadra, M. Zajac, Klučár, Hanka - T. Višňovský, Horský, Šátek - Kocák, R. Školiak, Liščák - Hollý, Hrnčirík, Malík - F. Novák, Mikušovič, Vaško

Favorizovaní Liptáci začali podľa očakávania. V 5. min strelil zblízka vedúci gól M. Droppa a domáce publikum očakávalo povinné víťazstvo. Už v 9. min si však na šikovnú prihrávku R. Školiaka nakorčuľoval Liščák a sám pred Falterom nezaváhal - 1:1. V polovici 13. min opäť viedli Liptáci, zámok elitnej formácie využil zastupujúci kapitán Kriška. Skaličania v tomto dueli vôbec nepripomínali beznádejne posledného outsidera. Domácim nedovolili sa nadýchnuť k trvalejšiemu tlaku, na každé ohrozenie Hamerlíka odpovedali rovnakým spôsobom pred Falterom. Bielo-zeleným dokonale vyšla prvá desaťminútovka druhého dejstva. V 24. min z ničoho nič udrel T. Višňovský, o dve minúty neskôr využil presilovú hru Šátek a v 28. min dokonal obrat vo vývoji skóre Hrnčirík, keď tvrdo trafil ľavú spojnicu za brankárom MHk. Šokovaní Liptáci sa otriasli v 30. min, keď sa pred Hamerlíkom najlepšie zorientoval kanonier Róbert Huna. Jeho gól musel na žiadosť hlavného arbitra potvrdiť až videorozhodca. Tesne pred druhou prestávkou zverenci trénera Jančušku vyrovnali. Opäť bol úspešný Róbert Huna, ktorého našiel spoza bránky Kriška. Záverečnú tretinu začali očakávaným náporom Liptáci, ale Skaličania sa z neho rýchlo dostali a v 59. min zavŕšil prekvapenie kola presným zásahom kapitán Záhorákov Višňovský.

Hlasy:
Jerguš Bača (asistent trénera L. Mikuláša): "Hráčov sme na Skaličanov vopred dôrazne upozorňovali, no asi to dobre nepochopili. Toľko hrúbok v jednom zápase si nepamätám. Nie som rozčarovaný ani tak z výsledku, ale z výkonu, ktorý bol doslova mizerný."
Peter Oremus (tréner Skalice): "Po strastiplnej ceste, keď sme na štadión dorazili až počas rozkorčuľovania, sme sa najskôr potrebovali dostať do herného tempa. Po chybách sme prehrávali, potom sa nám však podaril obrat. Súper sa síce ešte raz na nás dotiahol, ale v závere sme sa radovali my. Som nesmierne šťastný, že naši chlapci po dlhom čase okúsili chuť víťazstva. Dúfam, že tento pocit budú v ďalších kolách prežívať čoraz častejšie."

HK Aquacity ŠKP Poprad - MsHK Žilina 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Góly: 8. Škovira (Martin Segľa, Halaj), 41. Kroták (Halaj, Škovira), 56. Halaj (Martin Segľa)
Vylúčení: 8:12 na 2 min, navyše: Krajčí 10 min za nešp. správanie, Hvila (obaja Žilina) 10+DKZ za nešp. správanie, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jakubec - Višňovský, Gašparík, 1995 divákov

Poprad: Kožuch - Michal Segľa, Valečko, V. Vlk, Bambúch, Kumstát, Jerofejevs, Fabian, Kasík - Cipulis, A. Kroták, Jabrocký - Škovira, Halaj, Martin Segľa - Jasovský, Jarolín, Pavličko - Marcel Haščák, Štolc, Kubus
Žilina: I. Petrík - J. Dlouhý, Turoň, Kusovský, P. Frühauf, Saviels, Halász, Kivoň - Hvila, Hreus, Gálik - Krajčí, Michal Straka, Marcel Hanzal - Oravec, Tománek, Zlocha - Opatovský, Bulík, Lelkeš

Po trojzápasovej pauze nastúpil v drese domácich najproduktívnejší hráč Škovira a v drese hostí sa predstavila nová posila obranca Turoň. Oba tímy chceli po sérii nepriaznivých výsledkov zabrať naplno, úvod zápasu však s týmto imperatívom nekorešpondoval. Do zápasu lepšie vstúpili Popradčania, ktorí sa ujali vedenia gólom v 8. min ktorého autorom bol práve navrátilec Škovira. Vo vlažnej úvodnej tretine sa šance rodili na oboch stranách, avšak neboli z kalibru nebezpečných, s ktorými by mali brankári problémy. V mužstve domácich stojí za zmienku iba strela Michala Segľu a v tíme hostí sa niekoľkými strelami prezentovala nová posila Turoň. V druhej tretine Popradčania zvýšili aktivitu a častejšie podkurovali žilinskej obrane. Šance Jasovského, Škoviru, Valečka, Jabrockého aj Halaja však ostali nevyužité. V 32. min korčuľoval sám na Petríka Škovira, ale ani z tejto akcie nezapršalo. Okrem týchto šancí sa však obe mužstvá herne trápili a diváci boli svedkami slabého hokeja bez iskry a nasadenia. Domácim k zvýšeniu náskoku nepomohla ani séria presilových hier, ktoré zväčša zahrali bez momentu prekvapenia a stále tak dávali hosťom šancu na zvrat. Z biedy ich vytrhol až gól v presilovke o dvoch hráčov, ktorý v úvode záverečnej tretiny zaznamenal Kroták. V 47. min sa dostal do brejku Jasovský, ale na gólovú poistku ho nepremenil a o štyri minúty ho v rovnakej situácii napodobnil aj Halaj. Tú sa podarilo vsietiť až Halajovi v 56. min, keď si vychutnal ležiaceho Petríka.

Hlasy:
Stanislav Berger (tréner Popradu): "My sme hru a taktiku podriadili tomu, aby sme získali tri body. Dnes bolo našou povinnosťou vyhrať. Vedeli sme, že Žilina urobila korektúry v zostave a má určité problémy. My sme hrali tak, aby sme ich nezdvihli nejakou našou zbytočnou chybou. To sa nám podarilo a sme radi, že sme doma vybojovali tri body."
Dušan Gregor (tréner Žiliny): "My sme mali v dnešnom zápase v úvodzovkách šťastie. Množstvo vylúčených hráčov, ktoré nebudem komentovať, navyše nám z hry odstúpili Oravec, Kusovský a najmä hráč, ktorý hrá s veľkým srdcom - Marcel Hanzal. To je strata, ktorú toto mužstvo cíti a najmä v situácii, keď má ukázať, že sa chce biť za seba, za tím a za trénerov. Keď padol druhý gól, tak sme išli dole. Nezabalili sme to, ale pokiaľ sa máme vyhrabať z krízy, v ktorej momentálne sme, chce to hráčov typu Hanzala, Straku a Hreusa. Máme pred prestávkou ešte jeden zápas."

Dukla Trenčín - HK Dynamax-oil Nitra 3:2 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0, 1:0)
Góly: 8. Sivák (Poljaček, Urban), 28. Homer (Křetinský, Lezo), rozhodujúci sam. nájazd Sivák - 17. Kmeč (Chromý, Vala), 23. J. Mihálik (Topoli)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška - Milan Novák, Bulko, 2460 divákov

Trenčín: Hála - P. Mikuš, Heš, Homer, Křetinský, Staněk, Urban, Ďurčo - Sivák, Poljaček, V. Nemec - Melichárek, Kóňa, Pardavý - Sikorčin, Húževka, Lezo - V. Baláž, Marek Haščák, Kútny
Nitra: Lakosil - J. Kováčik, Topoli, Petrina, Chromý, Suur, Švarný - Ľ. Kolník, Vala, Kmeč - Vozdecký, M. Štefanka, Čacho - S. Saliji, J. Mihálik, G. Saliji - Raček, Andraščík, Pupák

Mužstvá od začiatku nešetrili nasadením a šance sa striedali na oboch stranách. Domáci sa v 8. min ujali vedenia, keď Urbanova strela od modrej sa odrazila od hornej žŕdky a do odkrytej bránky puk zblízka doklepol Sivák. O chvíľu Hála dvakrát vychytal vo výbornej šanci Kmeča, ale v 17. min po ďalšom bravúrnom zákroku brankára Dukly Kmeč dorážkou už vyrovnal. V 23. min predviedol ďalšiu gólovú dorážku, tentoraz bekhendovú, Mihálik a Nitrania obrátili skóre. V 28. min však opäť bolo vyrovnané, keď Homer nevídanou delovkou od modrej cez zhluk hráčov využil presilovku. Kvalita zápasu v tejto fáze stúpla na vysokú úroveň, príležitostí bolo neúrekom, žiadni z nich sa však neujala. Dramatický duel vyvrcholil v tretej tretine. V 50. min Mikušovu skákavú strelu tečoval domáci Sivák do žŕdky a keď v záverečnej desaťminútovke nevyužili obe mužstvá po presilovej hre, prišlo na rad predĺženie. Keďže v závere riadneho času bol vylúčený Pardavý, Nitra v ňom začala presilovkou štyroch proti trom, ktorú však nevyužila. V 64. min domáci Nemec v čistej šanci pred bránkou netrafil dobre puk, preto sa o víťazovi muselo rozhodnúť až v samostatných nájazdoch. Nitrania nepremenili Hálovou zásluhou ani jeden pokus, za Trenčín boli úspešní Sivák a Haščák.

Hlasy:
Július Pénzeš (asistent trénera Trenčína): "Vo vzácne vyrovnanom stretnutí dominoval útočná hra, na oboch stranách vzniklo množstvo šancí, brankári však boli opäť vynikajúci. V presilovkách sme si síce vytvárali prevahu, nevyužívali sme však dobré príležitosti. Rozhodujúce z nášho pohľadu bolo, že sme v predĺžení ustáli oslabenie troch proti štyrom. V nájazdoch je to už o šťastí, ktoré sa priklonilo na našu stranu. Musím poďakovať hráčom za prejavenie veľkej vôle po víťazstve."
Miloš Fleischer (asistent trénera Nitry): "Vedeli sme, že to bude predovšetkým boj a zápas sa skončí tesným výsledkom. Dokázali sme počas celého stretnutia dodržiavať určenú taktiku. Na našu škodu sme však nevyužili gólové šance, na druhej strane v predĺžení sme mohli inkasovať my. Nájazdy sú vždy lotériou a tentoraz bol šťastnejší Trenčín, hoci my sme neboli horšie mužstvo."

Slovan Bratislava - HC Košice 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Góly: 31. Kuľha (Kolba, Škorvánek), 35. Hujsa (Uram) - 13. I. Droppa (Bartoš, Lažo), 25. Lažo (Lipiansky), 59. I. Droppa (Kledrowetz, Kontšek), 60. Kontšek
Vylúčení: 8:8 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Levonen (Fín.) - Mášik, Mihajlo, 5720 divákov

Slovan: Hovi - Hančák, Srdínko, Pavlas, Sersen, Kolba, Škorvánek - Uram, Hujsa, M. Kokavec - Kuľha, Hurtaj, Vorel - Tvrdoň, Kukumberg, J. Sýkora - I. Baček, Pašek, Ľ. Pištek
Košice: Lipovský - Kledrowetz, Špelda, I. Droppa, Jendek, M. Šterbák, Javín - Lažo, Lipiansky, Kontšek - Dravecký, Kmiť, P. Bartoš - Jenčík, Juraj Faith, Pleva - Špilár, Michal Lukáč, Šimurda

Slovan začal síce aktívne, ale s pribúdajúcim časom sa do dobrých príležitostí tlačili Košičania. Postupne prevzali iniciatívu a v 13. min využili Droppom presilovú hru o dvoch hráčov. Slovan hral v tom čase prakticky s dvoma hráčmi, keďže tretí na ľade Kolba zlomil hokejku. Droppa sa natlačil pred brankára Hoviho a zužitkoval Bartošovo nahodenie - 0:1. Košice boli potom dôraznejšie, lepšie korčuľovali. Slovan v druhej dvadsaťminútovke pridal a úroveň zápasu pred zaplnenými tribúnami stúpla. Domáci po zranení Hančáka, ktorého tvrdo avšak čisto atakoval Lipiansky, už iba s päticou obrancov, súpera zatlačili, ale napriek miernemu tlaku inkasovali. V 25. min vyhral Lipiansky buly v útočnom pásme, puk sa odrazil k Lažovi, ktorý z prvej prestrelil Hoviho - 0:2. V polovici zápasu znížil Kuľha, ktorý vrátil do siete jedovku Kolbu po tom, čo ju neudržal Lipovský vo svojej lapačke. V 35. min sa začínalo odznova, keď pri presilovke vykorčuľoval Uram spoza bránky a nahodil puk pred Lipovského, kde sa najlepšie zorientoval Hujsa a tečoval ho do siete - 2:2. Oba tímy sa snažili o rýchly a kombinačný hokej, ale nezabúdali ani na pozornú defenzívu. V takticky vedenej záverečnej tretine mohol už po 58 sekundách rozhodnúť Lažo, ale trafil iba žŕdku. Na opačnej strane mali gól na hokejke Pašek či Kuľha. V záverečných minútach mali väčší pokoj na hokejkách Košičania. V presilovke štyroch proti trom trafil 74 sekúnd pred sirénou od modrej Droppa a potom do prázdnej bránky pečatil skóre 26 sekúnd pred záverom Kontšek.

Hlasy:
Rostislav Čada (tréner Slovana): "Začali sme nervózne, nepriaznivý stav sme však dokázali otočiť. Mali sme aj šancu dostať sa do vedenia, ale nevyužili sme šance i presilovky v tretej tretine. Po individuálnej chybe sme v závere išli do oslabenia o dvoch hráčov, čo súper potrestal. Môže nás mrzieť, že sme duel nedotiahli aspoň do predĺženia. Máme problém s obrancami, dnes pribudol Hančák, ktorý má ťažký výron kolena."
Ján Šterbák (tréner Košíc): "Sme radi, že sme vyhrali nad silným súperom na jeho ľade. V Bratislave sa často nevyhráva. V obrane sme hrali veľmi organizovane, snažili sme sa zachytávať útoky domácich už v strednom pásme a vyrážať do rýchlych protiútokov. Bolo to krásne stretnutie, vedené vysoko takticky. Je vzácne, že sme po vyrovnaní dokázali zmobilizovať ešte sily a dotiahli zápas do víťazného konca."