22. septembra 2007

Extraliga - Trenčín - Zvolen 4:3

Hokej - Slovnaft extraliga - 7. kolo: Dukla Trenčín - HKm Zvolen 4:3 po sam. nájazdach (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0) Góly: 17. Húževka (Čacho, Hanzal), 22. A. Kollár (Čacho, Křetinský), 38. Hanzal (Malinský, ...

Hokej - Slovnaft extraliga - 7. kolo:

Dukla Trenčín - HKm Zvolen 4:3 po sam. nájazdach (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 17. Húževka (Čacho, Hanzal), 22. A. Kollár (Čacho, Křetinský), 38. Hanzal (Malinský, Húževka), rozhodujúci sam. nájazd Marek Haščák - 19. J. Kopecký (Klouda, Paciga), 32. J. Čierny (L. Jurík), 57. F. Turek (Krayzel, Babka)

Vylúčení: 9:12 na 2 min, navyše: Klouda (Zvolen) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Reiber (Švajč.) - Galamboš, J. Tvrdoň, 2365 divákov

Trenčín: Hála - Homer, Křetinský, Fatyka, Urban, Bobček, Malinský, Osina - Hanzal, Húževka, Čacho - Poljaček, A. Kollár, V. Nemec - Marek Haščák, Kóňa, Kútny - Radulay, Trochta, Baláž

Zvolen: Kostúr - Babka, Štork, L. Čierny, P. Frühauf, Cebák, Dlouhý, Juraško, Ondruška - Cibuľa, F. Turek, Krayzel - J. Kopecký, Klouda, Paciga - J. Čierny, Škvaridlo, L. Jurík - Michal Chovan, Kubenko, Macejka

Domáci mali hneď v úvode dve presilové hry, z ktorých však vyťažili iba šancu Čacha, tú mu však zneškodnil Kostúr. Oba tímy sa zamerali najmä na pozornú defenzívu a fanúšikovia veľa šancí nevideli. V závere I. tretiny však Hanzal s Čachom vybojovali v rohu puk pre Húževku a ten otvoril skóre zápasu - 1:0. Zvolen ešte pred prvou sirénou vyrovnal, keď bol na konci peknej akcie Kopecký.

Už po 66. sekundách II. tretiny využil presilovú hru delovkou Kollár a poslal trenčiansky klub po druhý raz do vedenia. O pár sekúnd nato mohol vyrovnať Jurík, ale pri početnej výhode ho zastavila Hálova lapačka. Následne dostali Zvolenčania puk za bránkovú čiaru, švajčiarsky rozhodca Reiber ho však po predchádzajúcom faule J. Čierneho neuznal. Hokejisti Zvolena sa vyrovnania napokon dočkali, keď v 32. min prešla prihrávka z hokejky Juríka popred Hálu a J. Čierny poľahky skóroval - 2:2. Paciga sa následne ocitol sám pred trenčianskym gólmanom, ale najlepší okamih premrhal. Skóre sa tak menilo opäť na opačnej strane. Po obliehaní bránky súpera upravil na 3:2 Hanzal. Trenčania v záverečnej tretine najmä bránili náskok, čo sa im veľmi nevyplatilo, keď v závere niekoľkokrát putovali na trestnú lavicu. Zvolen využil v 57. min presilovú hru o dvoch hráčov a po góle Tureka tretíkrát v stretnutí vyrovnal. Hneď po tejto tridsaťšesťsekundovej presilovke piatich proti trom mohli hrať Zvolenčania 32 sekúnd v rovnakej výhode, ale ich stupňujúci sa tlak zastavil faul Štorka. Rozhodlo sa v samostatných nájazdoch, v ktorých mali viac šťastia domáci Trenčania.

Aktuálna tabuľka slovenskej hokejovej Slovnaft extraligy po sobotňajšom predohrávanom stretnutí 7. kola sezóny 2007/2008 Trenčín - Zvolen (4:3 po sam. nájazdoch):

SR "20" 5 0 0 0 1 0 4 7:25 0

(počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 0 bodov, prehry po samostatných nájazdoch - 0 bodov, prehry - 0 bodov, skóre, body)