Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

21. apríla 2017

F. Fillon: Boj proti terorizmu musí byť prioritou prezidentaBoj proti terorizmu označil za prioritu prezidenta pravicový kandidát Francois Fillon. Povedal to aj vo svetle štvrtkového teroristického útoku v centre Paríža, pri ktorom ...Zdieľať
Francois Fillon. Foto: TASR/AP
Brusel/Paríž 21. apríla (TASR) – Boj proti terorizmu označil za prioritu prezidenta pravicový kandidát Francois Fillon. Povedal to aj vo svetle štvrtkového teroristického útoku v centre Paríža, pri ktorom zahynul jeden policajt. Zároveň vyzval na spoluprácu s Ruskom pri riešení krízy v Sýrii a boji proti islamskému radikalizmu.


Fillona vyjadril súcit s policajtmi, ktorí sa vo štvrtok večer v Paríži stali terčom teroristického útoku. Jeden z nich pri streľbe útočníka zahynul. K útoku sa prihlásil takzvaný Islamský štát (IS). Došlo k nemu počas televíznej relácie s prezidentskými kandidátmi.

"Boj proti terorizmu musí byť absolútnou prioritou prezidenta," uviedol Fillon vo vysielaní televízie France 2. Prezidentský kandidát v súvislosti s útokom povedal, že v tejto situácii nie je vhodné pokračovať v predvolebnej kampani.

Zopakoval jednu z hlavných ideí svojho programu – boj proti islamskému radikalizmu. "Hnutia, ktoré sympatizujú s islamskými radikálmi je potrebné zakázať," skontaktoval Fillon. Francúzom odchádzajúcim bojovať po boku islamistov do zahraničia by odoberal občianstvo. Rovnako by zakázal saláfistické a iné radikálne islamské hnutia pôsobiace na francúzskom území a prekontroloval by financovanie mešít v krajine.

"Ak nebudeme s Ruskom diskutovať, môžeme sa s nimi dostať do konfliktu, lebo naše záujmy sa krížia," skonštatoval. Varoval pred možnými stretmi západnej koalície a ruských síl pri vojenských zásahoch v Sýrii. Vyjadril presvedčenie, že na odchod Bašara Asada z prezidentskej funkcie je potrebná spolupráca s Ruskom, ktoré ho podporuje.

V závere svojho televízneho vystúpenia sebavedomo skonštatoval, že v prezidentských voľbách zvíťazí.

Prvé kolo prezidentských volieb čaká Francúzsko v nedeľu. Hoci Fillon nie je favoritom na postup do májového druhého kola, preferencie štyroch hlavných prezidentských kandidátov sú vyrovnané.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na bulharsko-tureckej hranici zadržali podozrivých z podpory terorizmu
<< predchádzajúci článok
N. Haleyová označila Irán za vinníka problémov na Blízkom východe

F. Fillon: Boj proti terorizmu musí byť prioritou prezidenta - diskusné fórum čitateľov