Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    F1

29. novembra 2017

F1: Alfa Romeo bude pri návrate spolupracovať so SauberomIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
 
Turín 29. novembra (TASR) - Talianska automobilka Alfa Romeo sa po vyše troch dekádach vráti do F1. Bude súčasťou tímu Sauber, strany podpísali zmluvu o technickom a komerčnom partnerstve na niekoľko rokov. Kontrakt začne plynúť od budúcej sezóny.


Stajňa sa po novom bude volať Alfa Romeo Sauber F1 Team, jej monoposty ponesú emblém Alfa Romeo. Značka je súčasť skupiny Fiat Chrysler (FCA), do ktorej patrí aj Ferrari - nový dodávateľ motorov pre Sauber.

"Táto dohoda je veľký krok v novom smerovaní značky Alfa Romeo, ktorá sa vráti do F1 po viac než tridsaťročnej absencii," citovala výkonného riaditeľa FCA Sergia Marchionneho agentúra DPA. "Alfa Romeo má bohatú históriu motoristických úspechov. Sme veľmi hrdí, že táto medzinárodne uznávaná spoločnosť sa s nami rozhodla spolupracovať pri svojom návrate do kráľovnej motoršportu," dodal šéf Sauberu Pascal Picci.

Alfa Romeo má na konte prvé dva tituly majstra sveta F1 z rokov 1950 a 1951. Pokračovalo ako dodávateľ motorov do roku 1985, keď sa stiahlo. Sauber pôsobí v F1 od roku 1993.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
MOV potrestal ďalších troch ruských bobistov
<< predchádzajúci článok
Marcelo sa postavil pred súd, dane chce spätne uhradiť

F1: Alfa Romeo bude pri návrate spolupracovať so Sauberom - diskusné fórum čitateľov