13. januára 2018

Falková a Pellegrino vyhrali šprinty v Drážďanoch

Taliansky bežec na lyžiach Federico Pellegrino (uprostred), archívna snímka.

Taliansky bežec na lyžiach Federico Pellegrino (uprostred), archívna snímka. Foto: TASR/AP
Drážďany 12. januára (TASR) - Švédska bežkyňa na lyžiach Hanna Falková a Talian Federico Pellegrino zvíťazili v sobotňajšom mestskom šprinte voľne v rámci Svetového pohára v Drážďanoch.

Falková si pripísala štvrté kariérne víťazstvo v SP. Druhá dobehla so stratou 23 stotín sekundy jej krajanka Maja Dahlqvistová, tretiu priečku obsadila Američanka Sophie Caldwellová (+0,30).

Pellegrino zvíťazil jedenástykrát v pretekoch SP a odsunul o 18 stotín sekundy na druhú priečku Johannesa Hoesflota Klaeboa, tretí dobehol Francúz Lucas Chanavat (+0,98). Z dvojice slovenských reprezentantov ani jeden nepostúpil z kvalifikácie do 30-člennej hlavnej súťaže, Miroslav Šulek skončil na 65. mieste, jeho krajana Andreja Segeča klasifikovali na 66. pozícii.