Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova    Regióny

19. februára 2014

Fašiangové masky ožijú na festivale Carneval Slovakia 2014 v ŽilineFašiangový sprievod masiek, ilustračné fotoZdieľať
Fašiangový sprievod masiek, ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa
 
Žilina 19. februára (TASR) – Historické centrum Žiliny bude v piatok 28. februára dejiskom desiateho fašiangového festivalu Carneval Slovakia 2014. Pestrý karnevalový sprievod by malo podľa očakávaní organizátorov vytvoriť približne päť stoviek vlastnoručne zhotovených fašiangových masiek.


"Týmto tradičným podujatím sa snažíme zachovávať zvyky našich predkov a odovzdávame ich ďalším generáciám. Verím, že si tradičné vyvrcholenie fašiangového obdobia užije čo najviac obyvateľov a návštevníkov nášho mesta z celého Slovenka i zo zahraničia," uviedol žilinský primátor Igor Choma.

Špeciálnym hosťom fašiangového festivalu bude skupina Dolna Sekirna z bulharského mesta Pernik, v ktorom sa už polstoročie pravidelne uskutočňuje najväčší festival fašiangových masiek na pripomenutie si tradičného ľudového zvyku vyháňania zlých síl a vítania ožívajúcej prírody po dlhej zime.

Púť festivalového sprievodu sa začne popoludní pred mestským úradom a postupne cez Mariánske námestie, Farské schody, Námestie Andreja Hlinku a Národnú ulicu sa definitívne zastaví na Mariánskom námestí. Súčasťou programu budú vystúpenia folkloristov i ochutnávka tradičných fašiangových dobrôt.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Čína pokračuje v liberalizácii jüanu
<< predchádzajúci článok
Návrh KDH na ochranu subdodávateľov je podľa ministra Počiatka paškvil

Fašiangové masky ožijú na festivale Carneval Slovakia 2014 v Žiline - diskusné fórum čitateľov