21. apríla 2018

FED CUP: Tenistky SR prehrávaju v Bielorusku po úvodnej dvojhre 0:1

Na snímke slovenská tenistka Jana Čepelová v prvom zápase dvojhry s Bieloruskou Aleksandrou Sasnovičovou v barážovom stretnutí o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie Bielorusko - Slovensko v tenise žien v bieloruskom Minsku ...

Na snímke slovenská tenistka Jana Čepelová v prvom zápase dvojhry s Bieloruskou Aleksandrou Sasnovičovou v barážovom stretnutí o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie Bielorusko - Slovensko v tenise žien v bieloruskom Minsku 21. apríla 2018. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Minsk 20. apríla (TASR) - Slovenské tenistky prehrávajú po úvodnej dvojhre baráže o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie v Bielorusku 0:1. O úvodný bod pre domáce farby sa na harde v Minsku postarala Aleksandra Sasnovičová, ktorá zdolala Janu Čepelovú 7:6 (6), 7:5. V druhom dejstve otočila z 1:5. Čepelová nahradila v úvodnom singli zdravotne indisponovanú Annu Karolínu Schmiedlovú. V druhej dvojhre si v aréne Čižovka zmerali sily bieloruská jednotka Arina Sobolenková a slovenská dvojka Viktória Kužmová.

Čepelovej nevyšiel úvod zápasu so Sasnovičovou, keď v úvodnom geme neuhrala pri svojom podaní ani fiftín a Bieloruska sa po potvrdení brejku ujala vedenia 2:0. Aj Sasnovičová sa však v ďalších minútach trápila na servise a tak sa Čepelovej podarilo vyrovnať na 3:3. Za stavu 4:4 Slovenku opäť zradil servis a v desiatom geme čelila setbalu. Čepelová ho však odvrátila a vynútila si tajbrejk, v ktorom si vypracovala náskok 5:3. Koncovka ale patrila Sasnovičovej, ktorá aj vďaka viacerým víťazných obojručným bekhendom otočila na 6:5 a za stavu 7:6 premenila v poradí tretí setbal. Čepelová sa rýchlo zmobilizovala a na začiatku druhého setu na dvorci dominovala, keď odskočila súperke na 5:1. Sasnovičová však nezložila zbrane, vďaka agresívnej hre získala šesť gemov v rade a po prvý raz v kariére získala Čepelovej skalp.