23. augusta 2009

Federer triumfoval v Cincinnati po tretí krát

Švajčiarsky tenista Roger Federer sa stal víťazom dvojhry na podujatí série ATP World Tour Masters 1000 v americkom Cincinnati (dotácia 3 mil. USD, tvrdý povrch Deco Turf vonku). Svetová jednotka ...

CINCINNATI 23. augusta (WEBNOVINY) - Švajčiarsky tenista Roger Federer sa stal víťazom dvojhry na podujatí série ATP World Tour Masters 1000 v americkom Cincinnati (dotácia 3 mil. USD, tvrdý povrch Deco Turf vonku). Svetová jednotka zdolala vo finále štvorku žrebu, Srba Novaka Djokoviča za 90 minút 6:1, 7:5 a pripísala si štvrtý singlový titul v tomto roku a celkovo tretí na turnaji Western & Southern Financial Group Masters v štáte Ohio. Federer si za 61. turnajové prvenstvo vo svojej famóznej kariére a 16. na podujatiach prestížnej série World Tour Masters 1000 (viac ich má na konte len Andre Agassi 17) odnáša z dejiska prémiu 443 500 USD a 1000 bodov do rebríčka ATP Rankings.

Bazilejský rodák v Cincinnati opäť podal svetu dôkaz o svojej tenisovej výnimočnosti. Počas turnaja odovzdal súperom jediný set, o ktorý ho obral v osemfinále Španiel David Ferrer. Zároveň ukázal, že nazabudol vyhrávať veľké turnaje ani po zisku historického 15. grandslamového triumfu vo Wimbledone a posune do rodičovského stavu. Srb Novak Djokovič mu vo finále v prvom sete nebol rovnocenným súperom a jediný gem získal až za stavu 0:5. V druhom dejstve sa 22-ročný zverenec slovenského trénera Mariána Vajdu pozbieral, no ako rýchlo získal náskok 3:0, tak ho aj stratil. V črtajúcej sa dramatickej koncovke najprv Djokovič za stavu 5:4 nevyužil pri súperovom servise setbal a vzápätí v jedenástom geme po štvrtý raz odovzdal podanie svojmu protivníkovi. Federer už potom druhý set aj zápas dopodával do víťazstva a bilanciu vzájomných súbojov s minuloročným víťazom Australian Open si vylepšil na 8:4. Djokovič rovnako ako pred rokom neuspel v cincinnatskom finále a neskompletizoval pozoruhodnú víťaznú zbierku z veľkých turnajov na amerických tvrdých povrchoch. Doteraz má na konte tituly z Miami, Indian Wells a kanadského Montrealu.