03. mája 2006

Finále extraligy žien v basketbale Ružomberok - Košice 53:60

Majstrovský titul v basketbalovej extralige žien získali hráčky K Cero I.C.P Košice, ktoré v rozhodujúcom piatom zápase finálovej série zdolali na ružomberskej palubovke domáci MBK 60:53. Košičanky ...

RUŽOMBEROK 3. mája (SITA) - Majstrovský titul v basketbalovej extralige žien získali hráčky K Cero I.C.P Košice, ktoré v rozhodujúcom piatom zápase finálovej série zdolali na ružomberskej palubovke domáci MBK 60:53. Košičanky obhájili prvenstvo v priamej konkurencii s Ružomberkom už druhý rok po sebe a celkovo majú na konte už kompletný majstrovský hetrik.

Basketbal - extraliga žien - finále - 5. zápas (hrá sa na 3 víťazstvá)

MBK Ružomberok - K Cero I.C.P. Košice 53:60 (13:18, 17:13, 12:13, 11:16) - konečný stav série 2:3, Košice získali titul

Najviac bodov: Butlerová 12, Uhrová 11 - Mazzanteová 18, Jalčová a Carterová po 12, rozhodovali: Sudek a L. Janáč, 4200 divákov

Úvodné koše padli do košického koša, no v ďalšom priebehu I. štvrtiny mali istejšiu ruku hosťujúce hráčky.Košičanky vďaka trestným hodom vyrovnali na 4:4 a po piatich minútach už viedli 10:6. Na oboch stranách dominovali najmä obrany. Domáce sa presadzovali najmä spod koša, kde si dokázala vytvoriť priestor americká legionárka Butlerová. Náskok súperiek ich však znervózňoval a robili aj dosť chýb. Obhajkyne titulu viedli tesne pred koncom štvrtiny 18:11, no hneď na začiatku druhej štvrtiny ho Liptáčky zmazali. Prvú trojku v zápase zaznamenala Oravcová a následne Ivančevičová vyrovnala na 18:18. Ružomberčanky pritvrdili v obrane a na niekoľko minút sa diváci pozerali najmä na urputný boj o každú loptu. Ružomberčanky neupokojila ani trojka Uhrovej v 16. min, po ktorej sa dostali po dlhšej dobe opäť bodovo pred súperky (25:20). Hneď nato totiž prišla sedembodová šnúra hostiek (25:29). Košičanky nakoniec odchádzali do šatní s minimálnym náskokom 31:30. Aj v tretej štvrtine pokračoval na palubovke boj o každú loptu. Najskôr Belanská trojkou strhla vedenie na domácu stranu, no vzápätí jej kontrolovala na druhej strane rovnako Mazzanteová. Nervózne domáce dokázali zahodiť aj vyložené pozície, no hneď nato výborne zabrali v obrane. Ani Košičanky nedokázali na dlhší časový úsek kontrolovať vývoj hry, a tak sa dráma natiahla až do poslednej časti hry. V tej sa skóre prelínalo doslova ako na hojdačke. Až v 38. minúte trafila hosťujúca Američanka Mazzanteová dve trojky po sebe a Košičanky sa odpútali na rozdiel piatich bodov (58:53). Na druhej strane sa pokúsila odvovedať Uhrová, no jej pokus minútu pred koncom netrafil ani dosku. Hostky už potom náskok udržali až do konca.