11. mája 2007

Finále Východnej konferencie začala lepšie Ottawa

Finálovú sériu Východnej konferencie zámorskej NHL začali lepšie hráči Ottawy. V úvodnom zápase na ľade Buffala vyhrali 5:2. Slovenský obranca Andrej Meszároš patril medzi najvyťaženejších ...

NEW YORK 11. mája (WEBNOVINY) - Finálovú sériu Východnej konferencie zámorskej NHL začali lepšie hráči Ottawy. V úvodnom zápase na ľade Buffala vyhrali 5:2. Slovenský obranca Andrej Meszároš patril medzi najvyťaženejších hráčov hostí. Na ľade strávil takmer 23 minút, počas ktorých trikrát vystrelil na bránku. Senátori vyhrali prvé zápasy aj v predchádzajúcich kolách proti Pittsburghu a New Jersey. Naopak hokejisti z Buffala prehrali doma po štyroch predchádzajúcich víťazstvách v rade a ak nechcú dopadnúť ako vlani, musia hrať oveľa lepšie. „Sabres“ totiž v minulosti prehrali 13 zo 14 sérii, v ktorých podľahli v úvodnom zápase. Minulý rok ich vo finále konferencie vyradila Carolina.

Štvrtkový duel odštartovali lepšie hostia. Z prvých štyroch striel na bránku, skončili hneď dve za chrbtom brankára Millera. Skóre otvoril v 5. min v oslabení Fisher a o tri minúty zvyšoval Alfredsson. „Šabľám“ sa potom vďaka zvýšenému úsiliu podarilo do polovice stretnutia vyrovnať, no záverečná tretina patrila opäť tímu z hlavného mesta Kanady. V 48. min poslal Ottawu opäť do vedenia Oleg Saprykin. „Tento gól bol veľmi dôležitý pre náš tím, a preto si ho nesmierne cením. Som veľmi rád, že pokračujeme naďalej v rovnakom tempe a vyhrali sme prvý zápas aj v Buffale,“ vyjadril sa po stretnutí Saprykin. Tretí gól akoby domácich psychicky položil a do konca duelu sa už nespamätali. V poslednej časti hry totiž na bránku súpera vyslali iba 5 streleckých pokusov. Nalomenú psychiku ešte priklincoval presilovkový gól Spezzu v 56. min a aj preto sa záverečná power play "Sabres“ skončila ďalším inkasovaným gólom. „Jednou z príčin našej prehry, bola veľmi slabá práca s pukom. Veľakrát sme ho ľahko odovzdali súperovi, naše prihrávky boli priehľadné a rozohrávka pomalá. Ak chceme proti Ottawe uspieť, musíme podať úplne iný výkon,“ komentoval kouč Buffala Lindy Ruff.

Sumár - play off (hrá sa na 4 víťazné stretnutia):

Východná konferencia - finále:

Buffalo - Ottawa 2:5 (1:2, 1:0, 0:3) - stav série 0:1

Góly: 11. Afinogenov (Vanek, Kalinin), 29. Lydman (Pominville) - 5. Fisher, 8. Alfredsson (Corvo, Spezza), 48. Saprykin (McAmmond), 56. Spezza (Redden, Alfredsson), 60. McAmmond (Heatley). Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:1. Strely na bránku: 20:34. Brankári: Miller - Emery. Diváci: 18 690