Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

13. septembra 2017

Financovanie plynovodu z Ruska do Nemecka sa zmení, môžu za to sankcie



Sankcie USA proti Rusku podľa rakúskeho energetického koncernu OMV ohrozujú financovanie plynovodu Severný prúd 2 (Nord Stream 2).



Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Moskva 13. septembra (TASR) - Sankcie USA proti Rusku podľa rakúskeho energetického koncernu OMV ohrozujú financovanie plynovodu Severný prúd 2 (Nord Stream 2).


"Nové sankcie USA takmer znemožňujú financovanie veľkých projektov, ako je Severný prúd 2," citovala dnes ruská tlačová agentúra Interfax šéfa OMV Rainera Seeleho.

Model financovania projektu v hodnote takmer 10 miliárd eur sa preto zrejme bude musieť prepracovať. Európski partneri by sa však v každom prípade mali najprv spoliehať na vlastný kapitál, uviedol Seele.

OMV patrí spoločne s nemeckým Uniperom a Wintershallom k piatim západným partnerom projektu, ktorí sa podieľajú na financovaní projektu, ktorý presadzuje ruský plynárenský koncern Gazprom. Vyše 1200 kilometrov dlhý plynovod by mal transportovať plyn z Ruska cez Baltické more do Nemecka.

Sankcie USA proti Rusku nedávno kritizovali aj šéf Uniperu Klaus Schäfer a spolkový minister zahraničných vecí Sigmar Gabriel. Gabriel varoval pred ich negatívnymi dôsledkami na zásobovanie energiami v Európe a pohrozil USA protiopatreniami.




Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Odvodové zaťaženie v Rakúsku kleslo, stále však patrí medzi najvyššie
<< predchádzajúci článok
Najúspešnejšími boli na majstrovstvách hasiči z okresu Poprad

Financovanie plynovodu z Ruska do Nemecka sa zmení, môžu za to sankcie - diskusné fórum čitateľov