24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2015

04. mája 2015

Fíni rozstrieľali Nórov v presilovkách

Fínsky hokejista Joonas Kemppainen (vpravo) strieľa gól v zápase základnej B - skupiny Nórsko - Fínsko na MS v hokeji v Ostrave 4. mája 2015. Foto: TASR/AP

Ostrava 4. mája (TASR) - Fínski hokejisti zaznamenali na MS v Ostrave druhé víťazstvo na nulu, keď v pondelňajšom stretnutí B-skupiny zdolali Nórov bez problémov 5:0. Suomi v ostravskej ČEZ Aréne využili jednu zo svojich najsilnejších zbraní - presilovky, z ktorých dali prvé tri góly.

Nóri odohrajú ďalší zápas v skupine v stredu 6. mája o 20.15 h so Slovenskom. Fíni si po dvojdňovej pauze zahrajú vo štvrtok o 20.15 h proti Slovinsku.

Favorizovaní Fíni udreli už v 6. minúte, keď na gól pretavili svoju prvú presilovku v zápase. Jokinen nabil na modrú Lindellovi a ten namieril presne k pravej žrdi - 1:0. Aj v ďalšom priebehu hrali hlavnú úlohu presilovky. Kým Nóri svoje nevyužili, Suomi v druhej tretine dvakrát nezaváhali pri výhode o dvoch hráčov a vytvorili si pohodlný náskok 3:0. V 29. i 31. minúte sa zrodili podobné akcie. Aaltonen dvakrát prihral na modrú Lindellovi, jeho strely síce Volden vyrazil, no v oboch prípadoch sa dostal k odrazenému puku Kemppainen a ten už nórskemu brankárovi nedal šancu - 3:0. Fíni kontrolovali hru, Nóri sa v treťom dejstve na obrat nezmohli a navyše inkasovali ďalšie dva góly z hokejok Jokipakku a Jokinena.
B-skupina (Ostrava):
Nórsko - Fínsko 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
6. Lindell (Jokinen, Barkov), 29. Kemppainen (Lindell, Aaltonen), 31. Kemppainen (Lindell, Aaltonen), 52. Jokipakka (Komarov, Kemppainen), 53. Jokinen (Salmela, Barkov). Rozhodovali: Mayer (USA), Björk (Švéd.) - Dahmen (Švéd.), Lederer (ČR), vylúčení: 5:6 na 2 min., presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 6634 divákov.

Nórsko: Volden - Holös, Nörstebö, Tollefsen, Trygg, Bonsaksen, Sörvik, Ödegaard - Thoresen, Ask, M. Olimb - Rosseli Olsen, K.A. Olimb, Martinsen - Forsberg, Bastiansen, Trettenes - Röymark, Stene, Roest - Dahlström

Fínsko: Rinne – Lepistö, Hietanen, Lindell, Salmela, Ohtamaa, Jaakola, Jokipakka, Mäntylä – Aaltonen, Kontiola, T. Ruutu – J. Jokinen, Barkov, Donskoi – Louhivaara, Hytönen, Pihlström - Pesonen, Kemppainen, Komarov