03. mája 2015

Fíni zvalcovali Dánov 3:0

Zápas medzi Dánskom a Fínskom, 3. mája 2015

Zápas medzi Dánskom a Fínskom, 3. mája 2015 Foto: TASR/AP

Ostrava 3. mája (TASR) - Hokejisti Fínska si napravili chuť po nezdare v úvodnom zápase na MS v Ostrave s USA (1:5), keď v nedeľu vo svojom druhom vystúpení v B-skupine zdolali Dánsko hladko 3:0. "Suomi" rozhodli o svojom triumfe v druhej tretine, v ktorej dali všetky tri góly. Čisté konto si udržal brankár Pekka Rinne.

V úvode zápasu boli lepší Dáni, ale potom prevzali iniciatívu na svoje hokejky fínski hokejisti, ktorí mali k dispozícii dve presilové hry. Tie však zostali nevyužité. V 10. minúte mohol otvoriť skóre Jakobsen, ale Rinne vytiahol proti jeho strele perfektný zákrok. "Suomi" rozhodli o svojom víťazstve v druhom dejstve. V 28. minúte Jokinen tečoval strelu Salmelu a puk skončil za chrbtom Dahma, gól uznali arbitri až po konzultácii s videorozhodcom. Už o minútu bolo 2:0, keď sa presadil Pesonen. Tretí zásah favorita pridal v 36. minúte ďalším šikovným tečom Barkov. V tretej tretine už Dáni nedokázali nič svetoborné vymyslieť a Fíni tak vybojovali prvé tri body na šampionáte.

Fíni sa najbližšie stretnú v pondelok o 20.15 s Nórmi, Dánov čakajú v utorok o 16.15 Bielorusi.

B-skupina:
Dánsko - Fínsko 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Góly: 28. Jokinen (Salmela, Donskoi), 29. Pesonen (Louhivaara, Kemppainen), 36. Barkov. Rozhodovali: Nord (Švéd.), Wehrtli (Švajč.) - Schrader (Nem.), Semjonov (Est.), vylúčení: 4:1 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 8353 divákov.

Dánsko: Dahm – Nielsen, O. Lauridsen, Kristensen, J. B. Jensen, Bödker, M. Lauridsen, Uldall – Madsen, Jakobsen, Hardt – Storm, J. Jensen, Bjorkstrand – Green, Spelling, Hansen – Starkov, Poulsen, Hansen

Fínsko: Rinne – Lepistö, Hietanen, Lindell, Salmela, Ohtamaa, Jaakola, Jokipakka, Mäntylä – T. Ruutu, Kontiola, Aaltonen – J. Jokinen, Barkov, Donskoi – Pihlström, Immonen, Komarov – Louhivaara, Pesonen, Kemppainen