24hod.sk    MS v hokeji 2012

20. mája 2012

Fínsko - Česko 2:3

o 3. miesto: Fínsko - Česko 2:3. Češi majú bronz

cesko HELSINKI 19. mája  - V nedeľňajšom súboji o bronz na 76. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji sú v helsinskej Hartwall Arene bližšie k víťazstvu reprezentanti Česka, ktorí po I. tretine vedú nad domácim Fínskom 3:2. Skóre duelu otvoril v presilovke v 13. min Průcha, no v 17. min vyrovnal Pyörälä. Druhý český gól strelil o minútu neskôr J. Novotný a ešte pred prvou prestávkou pridal tretí presný zásah D. Krejčí.

Výsledok - o 3. miesto:

Góly: 17. Pyörälä (Immonen, Järvinen) - 13. Průcha (Krajíček), 18. J. Novotný (Kašpar), 20. D. Krejčí (Hemský)

Fínsko: Vehanen - Hietanen, Mäenpää, Kukkonen, Jaakola, Niskala, Salmela, Väänänen, Järvinen - J. Jokinen, M. Koivu, V. Filppula - Joensuu, Kontiola, Pihlström - N. Kapanen, Kiiskinen, Komarov - Michael Granlund, Pyörälä, Immonen
Česko: Štěpánek - Nakládal, O. Němec, Krejčík, Čáslava, Krajíček, Mojžíš, Blaťák - Michael Frolík, Plekanec, Tenkrát - Hemský, D. Krejčí, Průcha - Vondrka, P. Nedvěd, Koukal - Petružálek, J. Novotný, Kašpar

Do boja o bronzovú medailu nastúpia už o 15.00 h národné tímy Fínska a Česka.

"Nemám toľko medailí v mojej kariére, aby som si mohol dovoliť otočiť sa im chrbtom," povedal pre stránku iihf.com bojovo naladený gólman fínskeho tímu Petri Vehanen.

Fíni nastúpia na ľad s veľkou podporou domácich fanúšikov. Českí hokejisti však istotne nebudú chcieť odísť domov naprázdno.

"Musíme sa poučiť z chýb, ktoré sme urobili, pokúsiť sa trocha upokojiť, večer si oddýchnuť, skúsiť zabudnúť na tento zápas a pripraviť sa na zajtra," povedal bezprostredne po prehratom zápase so Slovákmi pre iihf.com útočník českej reprezentácie Milan Frolík.

"Musíme sa pokúsiť o medailu. Je to veľký zápas a budeme hrať proti Fínom, ktorí hrajú doma," dodal.

V zápase o 3. miesto medzi Fínskom a Českom bude mať medzi rozhodcami zastúpenie aj Slovensko. Čiarový arbiter Miroslav Valach bude spoločne s Rusom Sergejom Šeľaninom pomáhať od 16.00 h miestneho času (15.00 SELČ) rusko-švajčiarskej dvojici Viačeslav Bulanov, Danny Kurmann.