19. decembra 2006

Fiodorov pomohol Columbusu k výhre nad bývalým tímom

V dvoch pondelkových stretnutiach NHL sa nepredstavil ani jeden slovenský hokejista. Nárast formy potvrdili hráči Columbusu, ktorý na domácom ľade zdolal Detroit 4:3. Dvoma gólmi a jednou prihrávkou ...

NEW YORK 19. decembra (WEBNOVINY) - V dvoch pondelkových stretnutiach NHL sa nepredstavil ani jeden slovenský hokejista. Nárast formy potvrdili hráči Columbusu, ktorý na domácom ľade zdolal Detroit 4:3. Dvoma gólmi a jednou prihrávkou sa o to výraznou mierou pričinil bývalý útočník Detroitu Sergej Fiodorov. "Určite je to pre neho špeciálny zápas, aj keď podobné výkony predvádza často," chválil ruského centra kanonier Rick Nash. Columbus vyhral šesť z posledných ôsmich stretnutí a v súboji proti gólmanovi Dominikovi Haškovi ich naštartoval gól v oslabení, ktorý strelil v 9. minúte po chybnej rozohrávke českého brankára Jason Chimera. "Myslím, že ma nevidel a prihral mi puk rovno na hokejku," popisoval situáciu Chimera. Do konca prvej tretiny pridali Blue Jackets ešte dva góly a do kabín ich vyprevádzali diváci nadšeným potleskom. Haškovi sa duel tentoraz nevydaril a do druhej tretiny nastúpil Chris Osgood.

O triumfe Anaheimu 4:1 nad Calgary rozhodla posledná tretina. V nej Ducks vsietili zásluhou Samuela Pahlssona, Dustina Pennera a Coreyho Perryho tri góly. Anaheim tak potvrdil pozíciu lídra celej súťaže a vyhral 11 z posledných 13 duelov. Domáci brankár Jean-Sebastien Giguere síce pustil za svoj chrbát hneď prvú strelu hráčov Flames z hokejky Daymonda Langkowa, potom už bol ale pozorný. "Bol to dosť ťažký zápas, ale ukázali sme, že sme psychicky odolní. Nebol to z našej strany žiadny super hokej, ale svoju prácu sme si odviedli dobre," poznamenal Giguere, ktorý vychytal už 22. víťazstvo v sezóne a pridal aj asistenciu pri presnom zásahu Pennera.

Columbus - Detroit 4:3 (3:0, 0:1, 1:2)

Góly: 9. Chimera, 10. Nash (Výborný, Fiodorov), 19. Fiodorov (Výborný, Modin), 59. Fiodorov (Výborný, Nash) - 34. Lang (Cleary, Williams), 53. Hudler (Draper, Schneider), 59. Lang (Cleary, Williams). Vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 26:36. Brankári: Norrena - Hašek (21. Osgood). Diváci: 17 064.

Anaheim - Calgary 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Góly: 20. McDonald (Kunitz, Selänne), 44. Pahlsson (R. Niedermayer, Moen), 47. Penner (Pronger, Giguere), 59. Perry (Penner, Pronger) - 2. Langkow (Tanguay, Iginla). Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše Parros - Robyn Regehr na 5 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 42:28. Brankári: Giguere - Kiprusoff. Diváci: 17 174.