Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

18. mája 2017

FL: Tréner El Maestro: Verím, že Trnava je pre mňa praváNa snímke vľavo hráč Žiliny Denis Vavro a kapitán Trnavy Lukáš Greššák.Zdieľať
Na snímke vľavo hráč Žiliny Denis Vavro a kapitán Trnavy Lukáš Greššák. Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Trnava 18. mája (TASR) - Nový tréner slovenského futbalového klubu FC Spartak Trnava Nestor El Maestro si premiérovo vyskúša post hlavného kormidelníka tímu. Do prostredia účastníka Fortuna ligy prichádza s víziou naučiť hráčov jeho vlastnú filozofiu.


Vedenie trnavského klubu podpísalo s El Maestrom dvojročný kontrakt, vo funkcii hlavného trénera nahradí Miroslava Karhana. "Som veľmi šťastný. Vnímam to ako veľkú príležitosť. Na prácu v Spartaku sa teším," povedal nový tréner Spartaka pre klubový web.

Po asistentských funkciách v Schalke 04, Hannoveri 96, Hambugeri SV a Austrii Viedeň, si El Maestro premiérovo v Trnave vyskúša post hlavného trénera tímu. "Boli to obrovské skúsenosti. V mladom veku som dostal príležitosť pôsobiť vo veľkom klube, akým Schalke 04, nepochybne, je. Bundesliga je skvelá liga, v mojom trénerskom vývoji zohrala podstatnú rolu. Rád by som všetky skúsenosti preniesol do Spartaka Trnava. Cítim sa byť pripravený. Už po skončení v Hannoveri som nad tým premýšľal. Prišla však zaujímavá a rýchla ponuka z Hamburgu. Po nej som si povedal, že si počkám na správnu príležitosť. Priznám sa, že už skôr som dostal možnosť trénovať slovenský tím, čo som odmietol. Verím, že Trnava je pre mňa pravá," vyjadril sa 34-ročný kouč.

Trnava figuruje pred záverom ligovej sezóny figuruje na 7. mieste tabuľky a má už len minimálnu nádej zabojovať o 4. priečku a účasť v predkole Európskej ligy UEFA 2017/2018. El Maestro už predostrel svoje prvé kroky pri tíme: "Myslím, že nie je na mieste, aby som, momentálne, hodnotil tím. Neviem sa už dočkať prvého tréningu s mužstvom. Hráčov chcem čo najskôr naučiť moju filozofiu. Na druhej strane si myslím, že hráči sú v poriadku, majú kvalitu. Verím, že sa mi podarí poskladať tím podľa predstáv."Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fanúšikovia Schalke budú môcť platiť na štadióne čipom v drese
<< predchádzajúci článok
Tri osoby majú na rok zákaz vstupu na športové podujatia

FL: Tréner El Maestro: Verím, že Trnava je pre mňa pravá - diskusné fórum čitateľov