Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. februára 2017

Flynn FBI povedal, že s ruským veľvyslancom o sankciách nehovorilMichael Flynn, archívne foto.Zdieľať
Michael Flynn, archívne foto. Foto: TASR/AP
Washington 17. januára (TASR) - Bývalý poradca Bieleho domu pre otázky národnej bezpečnosti Michael Flynn počas svojho januárového vypočúvania agentmi Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) uviedol, že pred inauguráciou Donalda Trumpa za prezidenta USA nehovoril s ruským veľvyslancom v Spojených štátoch o sankciách voči Moskve.


Flynn, ktorého Trump prepustil z danej pozície v pondelok, bol podľa štvrtkového vydania denníka The Washington Post vypočúvaný agentmi FBI 24. januára. Zároveň ho to môže vystaviť obvineniam, keďže klamanie tomuto úradu je zločinom. Akékoľvek jeho stíhanie je však v právomoci ministerstva spravodlivosti, pripomína agentúra Reuters.

Americké tajné služby po Trumpovom volebnom víťazstve zachytili Flynnov telefonát s ruským veľvyslancom vo Washingtone Sergejom Kisľakom. Flynn s ním mal hovoriť o nových sankciách voči Rusku, ktoré pripravoval vtedajší americký prezident Barack Obama. FBI nehodlá obviniť Flynna, ak v danom prípade nevyvstanú nové skutočnosti.

Trump nominoval Flynna za svojho poradcu pre bezpečnostné otázky vo februári 2016. Jeho kontakty s Ruskom vzbudili pozornosť už počas volebnej kampane. Koncom roka 2015 sa Flynn zúčastnil na oslavách desiateho výročia vzniku prokremeľskej spravodajskej televízie RT, na ktorých sedel vedľa ruského prezidenta Vladimira Putina.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fínska vláda sa rozhodla z obáv pred Ruskom posilniť armádu
<< predchádzajúci článok
Robert Harward odmietol funkciu poradcu pre národnú bezpečnosť USA

Flynn FBI povedal, že s ruským veľvyslancom o sankciách nehovoril - diskusné fórum čitateľov