04. decembra 2016

Šarvátka na konci druhej tretiny v zápase 26. kola Tipsport extraligy medzi HK Nitra a HC Košice 4. decembra 2016 v Nitre. Foto: TASR/Henrich Mišovič
Nitra 4. decembra (TASR) - Šláger 26. kola medzi Nitrou a Košicami sa začal vo svižnom tempe zo strany na stranu. Prvý gól zápasu strelili v 2. minúte domáci, keď presilovú hru využil Milam. Aktivita Nitry neopadla ani po strelenom góle a hokejisti Košíc boli zakríknutí. V 7. minúte mali Nitrania opäť výhodu presilovej hry, ktorú využil Blackwater. Hostia si veľké šance nevypracovali a puky, ktoré smerovali do priestoru brány zachytával Valent. V 14. minúte mal veľkú príležitosť na navýšenie výsledku Macík, ale nariadené trestné strieľanie nepremenil. O minútu neskôr sa rútil sám na Habala Ručkay, ale hosťujúci brankár zakročil lapačkou. Emócie pribúdali a do menšej šarvátky sa pustili Pupák s Klímom. Domáci hráči výborne bránili stredné pásmo a hostia si po zvyšok tretiny vytvorili len minimum šancí.

Na začiatku druhej tretiny znížil na 2:1 presnou strelou pod brvno Suja. V 26. minúte mohol potrestať veľkú chybu hosťujúcej obrany Bajtek, ale puk mu pred Habalom odskočil. V 31. minúte počas presilovej hry mal veľkú príležitosť Macík, ale Habal si s jeho strelou poradil. Nitrania v druhej polovici prostrednej časti hry ubránili presilovú hru štyroch proti trom. V 37. minúte sa na ľade znovu zaiskrilo, keď sme videli pästnú výmenu Slováka s Matejkom a obaja putovali predčasne do kabín. V 39. minúte dostal prihrávku medzi kruhy domáci Bajtek a strelou nad Habalovu vyrážačku zvýšil na 3:1.

V úvode tretej tretiny mal príležitosť Paukovček, ale jeho bekhendový pokus Habal zachytil svojou lapačkou. Nitrania sa zbytočne nehrnuli do útoku a skôr sa sústredili na obranu a dôsledne strážili košických hráčov. V 55. minúte Košičania obliehali nitriansku bránu počas presilovej hry, z ktorej nakoniec pramenil gól na 3:2 z hokejky Biceka. V samotnom závere videli diváci enormný tlak Košíc v presilovej hre, ktorú hostia vylepšili o hru bez brankára, ale gól sa im streliť nepodarilo a Nitra si víťazstvo ustrážila.

HK Nitra – HC Košice 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

2. Milam (Blackwater, Slovák), 7. Blackwater (Milam), 39. Bajtek (Krištof, Štefanka) – 22. Suja (Nagy, Deyl), 55. Bicek (Suja, Bartánus). Rozhodovali: Mrkva, Úlehla – Stannzel, Tvrdoň, vylúčení 13:13 na 2 min, navyše: Slovák - Matejka obaja DKZ za údery, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2787 divákov