Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

10. januára 2010

Foto: X. Ples v opereProminentní hostia a plesové róbyZdieľať
« Plesová sezóna je oficiálne otvorená po tom, ako sa v Bratislave v sobotu 9. januára uskutočnila jedna z najprestížnejších udalostí roka, Ples v opere. Podujatie, ktoré sa koná pravidelne prvú sobotu po Troch kráľoch v historickej budove Slovenského národného divadla (SND), hostilo aj tento rok najvýznamnejšie osobnosti hospodárskeho, politického, kultúrneho či spoločenského života. Medzi prominentnými hosťami nechýbali moderátorka Iveta Malachovská s manželom, manželia Heribanovci, moderátor Peter Kočiš s manželkou, zabávačka Elena Vacvalová s manželom, diplomat Ján Kubiš s manželkou, manželia Lutherovci, modelka Denisa Dvončová a fotograf Viktor Klimo, herec Maroš Kramár či manželia Lajčákovci. Napriek tomu boli priestory SND v porovnaní s ostatným ročníkom "vzdušnejšie". Jubilejný X. Ples v opere ponúkol hosťom opäť kráľovskú výzdobu priestorov, gurmánske špeciality aj bohatý kultúrny program.

Prominentní hostia začali po červenom koberci prichádzať do SND postupne od 19:00, kde ich pri vstupe následne osobne privítal hostiteľ večera, generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko Pavol Lančarič. Až do oficiálneho začiatku, ktorý bol naplánovaný na 20:00, sa o náladu usadených v hlavnej sále staralo hudobné zoskupenie Fragile na čele s Braňom Kostkom. Slávnostný otvárací ceremoniál sa začal s krátkym oneskorením. Otvorilo ho špeciálne hudobné číslo, ktoré predviedlo osem mladých muzikálových hviezd, medzi ktorými sa objavila tiež speváčka Nela Pocisková. Tí vo veľkom štýle predstavili narodeninovú skladbu, ktorú napísal Ján Štrasser práve pri príležitosti okrúhlych narodenín jednej z najprestížnejších udalostí roka na Slovensku. Nasledoval pompézny príchod moderátorky večera, herečky Zdeny Studenkovej, ktorú na parket "dopravila" posuvná plošina spustená z výšky. Nestarnúca herecká stálica sa predviedla v snehovobielych šatách s páperím okolo ramien. Po úvodnom príhovore sa slova ujali hostiteľ večera Pavol Lančarič a generálny riaditeľ Opery SND Pavol Smolík. "Ples rúca bariéry medzi auditóriom a javiskom, je to priestor, ktorý slúži ako jedna scéna všetkým," povedal Smolík o spôsobe vyrobenia "jednoliateho" parketu pomocou prekrytia hľadiska, ktoré mal na starosti scénický výtvarník Miloš Pietor.
 

Za oficiálny začiatok plesovej sezóny sa považuje až úder na gong, ktorého sa tento rok ujala svetoznáma speváčka Lisa Stansfield. Britka sa aktu zhostila už po druhý raz, prvý v roku 2004. K vrcholom úvodného ceremoniálu nepochybne patrila ária v podaní sólistu Opery SND Miroslava Dvorského, po ktorom vystúpil svetoznámy tenorista z Mexika Ramón Vargas. Nakoniec si zaspievali aj duet. "To vystúpenie bolo veľmi spontánne. Na duete sme sa dohadovali len cez mail a jedným telefonátom," prezradil 49-ročný Dvorský, ktorý sa s Vargasom priatelí už viac ako desať rokov. "Už sa poznáme, sme aj ostrieľaní. Ja som si to užíval, aj reakcie boli pozitívne," dodal skromne na adresu veľkolepého vystúpenia. Na "záver úvodu" nechýbalo tanečné vystúpenie baletu SND v choreografii Mária Radačovského.
 

         
    
     

     


      

    

        

     

      

     

      

        

    

    »

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Ples v opere: V SND sa zabávalo pomenej prominentov ako vlani (10. 1. 2010)
 Ples v opere: Vášáryová chápe, ak niekto považuje Ples v opere za snobský (10. 1. 2010)
 Plesajúcim sa otvoria brány historickej budovy SND (9. 1. 2010)
 Lisa Stansfield si do Opery oblečie kostým (9. 1. 2010)
 Ramón Vargas sa teší na duet s Miroslavom Dvorským (9. 1. 2010)
 Hviezda X. Plesu v opere Lisa Stansfield priletela do Bratislavy (8. 1. 2010)
 Zaujímavosti z príprav X. plesu v opere (7. 1. 2010)
 TOM po starom aj po novom (2. 9. 2005)nasledujúci článok >>
Predajnosti kníh vládnu Upírske denníky
<< predchádzajúci článok
Ples v opere: V SND sa zabávalo pomenej prominentov ako vlani

Foto: X. Ples v opere - diskusné fórum čitateľov