29. júla 2016

Francúzské futbalistky narazia vo finále ME na Španielky

Futbalistky Francúzska sa stali prvými finalistkami ME hráčok do 19 rokov. V úvodnom štvrtkovom semifinálovom dueli v Senci prehrávali so Švajčiarkami v polčase 0:1, ale po prestávke ...

Ilustračné foto. Foto: TASR
Senec 29. júla (TASR) - Futbalistky Francúzska sa stali prvými finalistkami ME hráčok do 19 rokov. V úvodnom štvrtkovom semifinálovom dueli v Senci prehrávali so Švajčiarkami v polčase 0:1, ale po prestávke dokázali skóre expresne otočiť a napokon triumfovali 3:1. Francúzky postúpili do rekordného ôsmeho finále na MS "19". V boji o titul narazia na Španielky, ktoré zdolali Holanďanky v zápase bohatom na góly tesne 4:3. Hetrikom sa vo víťaznom drese blysla Sandra Hernandezová.

ME futbalistiek do 19 rokov:
semifinále (Senec)
Francúzsko - Švajčiarsko 3:1 (0:1)
Góly: 46. a 54. Mateová, 50. Katotová - 44. Reutelerová

Španielsko - Holandsko 4:3 (1:1)
Góly: 25., 68. a 81. S. Hernandezová, 73. Cazallová - 22. Admiraalová, 59. Roordová, 84. Hendriksová