30. apríla 2006

Freitas vybojoval titul WBO v ľahkej hmotnostnej kategórii

Acelino Freitas zvíťazil v sobotňajšom boxerskom súboji o titul majstra sveta v ľahkej hmotnostnej kategórii verzie WBO nad Zahirom Raheemom a získal tak uvoľnený šampiónsky opasok. Brazílsky ...

MASHANTUCKET 30. apríla (WN/SITA, AP) - Acelino Freitas zvíťazil v sobotňajšom boxerskom súboji o titul majstra sveta v ľahkej hmotnostnej kategórii verzie WBO nad Zahirom Raheemom a získal tak uvoľnený šampiónsky opasok. Brazílsky pästiar zvíťazil na body podľa hodnotenia dvojice z troch rozhodcov. Freitas, ktorý má na svojom konte v profesionálnom ringu 38 víťazstiev, si pripísal jedinú prehru v roku 2004 v súboji s Diegom Corralesom. Ten teraz odmietol proti Freitasovi titul obhajovať, a preto mu ho odobrali.
V druhom súboji obhájil titul v strednej hmotnostnej kategórii dosiaľ nezdolaný Andrew Ward. Olympijský medailista z roku 2004 zdolal technickým K.O. v 6. kole svojho vyzývateľa Andyho Kollea.