18. februára 2018

Futbalisti Prešova podľahli Podbrezovej

Ilustračný záber.

Ilustračný záber. Foto: TASR/Branislav Račko
Prešov 18. februára (TASR) - Prešovčania sa v úvode snažili otvoriť skóre, no pokusy Gatariča v 10. minúte a Luberdu v 15-tej neohrozili Kuciakovu bránku. Čo nevyšlo domácim, podarilo sa v 18. minúte hosťom, ktorí skórovali z prvej vážnejšej šance. Mikuš sa uvoľnil na hranici šestnástky, jeho strelu síce zastavila pravá žŕdka, ale po dorážke Leška už hostia viedli - 0:1. Tento moment domácich zaskočil a Podbrezová prevzala iniciatívu. V 27. minúte obrana Tatrana nezareagovala na center Leška, na ktorý ideálne vyskočil ex-Prešovčan Wiezik a hlavou upravil na 0:2. Hostia boli naďalej futbalovejší a snahy domácich o kontaktný gól v ďalších minútach prvého polčasu bez väčších problémov zneškodňovali. Krátko pred prestávkou mohli viesť aj o tri góly, Mikuš však z priameho kopu tesne minul bránku.

Snahy Prešovčanov na úspešný výsledok sa výrazne znížili v 58. minúte. Petko po druhej žltej karte v zápase dohral, čo ešte viac podporilo miernu prevahu Podbrezovej. V 67. minúte najskôr hosťujúci Bernardina bez prípravy prestrelil bránku a z následného protiútoku neskóroval ani Streňo, ktorý síce prekonal Kuciaka, ale loptu poslal mimo bránky. Bernardina v 78. minúte po výbornej prihrávke Leška trafil iba brankára Lukáča a skóre 0:2 sa už nezmenilo ani v ďalších minútach.

1. FC Tatran Prešov - FK Železiarne Podbrezová 0:2 (0:2)

Góly: 18. Leško, 28. Wiezik. Rozhodoval: A. Somoláni - Chládek, Galo, ŽK: Dzurík, Keresteš, Streňo, Gatarič - Bilič, Baéz, Djordjevič, ČK: 58. Petko - 69. Viazanko (obaja po druhej ŽK), 265 divákov.

zostavy a striedania:

1. FC Tatran Prešov: Lukáč - Bartek, Prikryl, Luberda, Kačala - Keresteš (68. Dupkala), Dzurík - Gatarič, Špyrka (46. Hošek), Petko - Streňo (88. Katona)