18. septembra 2013

Futsalisti prehrali v baráži o premiérový postup na ME s Chorvátmi 1:3

Vpravo strelec prvého gólu Peter Haľko (Slovensko) a vľavo Tihomir Novak (Chorvátsko) v prvom zápase baráže o postup na ME 2014 vo futsale Slovensko - Chorvátsko 18. septembra 2013 v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer
Bratislava 18. septembra (TASR) - Slovenská futsalová reprezentácia prehrala v stredu v bratislavskej HANT Aréne v prvom barážovom zápase o postup na ME 2014 s Chorvátskom 1:3, keď po polčase viedla gólom Petra Haľka.

Zverenci trénera Jána Janíka sa usilujú o premiérový postup na šampionát, no po domácom súboji ich šance na dosiahnutie vytúženého cieľa výrazne klesli. Odveta, ktorá bude zároveň jubilejným 100. zápasom slovenskej reprezentácie, je na programe v utorok 24. septembra o 20.00 h v Dubrovniku.

Majstrovstvá Európy sa budú konať v Antverpách od 28. januára do 8. februára 2014. Už istými účastníkmi sú organizátor z Belgicka a výbery Talianska, Azerbajdžanu, Ruska, Španielska (obhajca), Portugalska, ČR a Slovinska.

Priebeh zápasu:

Prvý polčas priniesol podľa všeobecného očakávania vysoko taktický boj, žiadne mužstvo nechcelo urobiť v obrane chybu. Prvú nebezpečnú strelu vyslali Chorváti, v 8. minúte však projektil z futsalky Grciča minul ľavú žrď Gašparovičovej bránky. Najväčšia hviezda hostí Marinovič sa v 15. minúte rútil do šance, ale slovenský gólman proti nemu výborne zasiahol a vyrazil loptu na roh. Až koniec prvého dejstva priniesol pekné futsalové akcie, najskôr nedal v brejku Grcič a na druhej strane sa neujali dve pološance Slovenska. Gólu sa dočkal Janíkov tím hrajúci bez potrestaného kapitána Mikitu až 34 sekúnd pred koncom polčasu, keď prudká strela kanoniera Haľka zakotvila v ľavom vinkli - 1:0.

Bez popisu Foto: TASR/Pavel Neubauer

Odpoveď hostí na seba nenechala dlho čakať, v 23. minúte po rohu Novaka tieňovo bránený Marinovič zblízka vyrovnal - 1:1. Slováci zostali ako obarení a už o 16 sekúnd ich súper po hlúpej strate lopty potrestal znova, keď Marinovič vtesnal do tej istej minúty aj svoj druhý presný zásah v stretnutí - 1:2. V 29. minúte po dlhom vyhodení Gašparoviča putovala lopta až k Haľkovi, ktorý na pivote trafil do žrde. Už o chvíľu platilo nedáš-dostaneš, keď Novak ukázal, ako sa majú premieňať šance a strelou k ľavej žrdi poslal hostí už do dvojgólového trháku - 1:3. Ten dáva Chorvátom do odvety v domácom búrlivom prostredí všetky tromfy do rúk. V 38. minúte ešte Grcič nastrelil žrď.

sumár - 1. zápas baráže ME 2014 (Bratislava, HANT Aréna):

SLOVENSKO - Chorvátsko 1:3 (1:0)
20. Haľko - 23. Marinovič, 23. Marinovič, 29. Novak. Rozhodovali: Sorescu a Gherman (obaja Rum.), ŽK: Kozár, Rejžek - Jelovčič, 1850 divákov.

zostavy:
SR:
Gašparovič (Brndiar) - Brunovský, Kozár, Rafaj, Haľko - Bahna, Rick, Rejžek, Bartošek (Fehérvári, Várady, Drahovský)
Chorvátsko: Jukič (Stojkič) - Grcič, Jelovčič, Novak, Marinovič - Capar, Grbeša, Matoševič, Čavar (Babič, Dakič, Petrovič, Protega)

ďalšie sumáre:
utorok:

Rumunsko - Srbsko 2:1 (2:0)
3. Matei, 7. Sotarca - 31. Rajčevič

Ukrajina - Maďarsko 2:1 (1:1)
2. a 34. Simka - 12. David

Bosna a Hercegovina - Holandsko 3:2 (1:1)
12. Mulahmetovič, 33. vlastný Darri, 39. Lalič - 10. El Morabiti, 38. Darri

Uprostred Martn Rejžek (Slovensko), vľavo Vedran Matoševič a vpravo Dario Marinovič (obaja Chorvátsko) v prvom zápase baráže o postup na ME 2014 vo futsale Slovensko - Chorvátsko 18. septembra 2013 v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Vyžrebované čísla, výhry LOTO, KENO 10 - 18. septembra
Nováčik KHL Admiral Vladivostok prehral na ľade Ufy 1:4