25. apríla 2014

Gáborík dvoma gólmi odmietol vypadnutie LA, Boston vedie už 3:1

Brankár San Jose Antti Niemiz dostáva gól z hokejky Tylera Toffolih v zápase Los Angeles -San Jose Foto: TASR/AP
New York 25. apríla (TASR) - Hokejisti Los Angeles odvrátili prvú hrozbu vypadnutia vo štvrťfinále play off Západnej konferencie NHL, keď v noci na piatok zdolali na domácom ľade San Jose 6:3.

Dvoma gólmi sa pod ich triumf podpísal slovenský krídelník Marián Gáborík, pre ktorého to boli zásahy s poradovými číslami 2 a 3 v tohtoročnej vyraďovacej fáze zámorskej profiligy. Los Angeles v sérii znížilo na 1:3, v piatom súboji sa predstaví na ľade súpera.

Hokejisti Bostonu zvíťazili v rámci bojov vo východnej vetve nad Detroitom 3:2 po predĺžení a v sérii vedú 3:1 na zápasy. Triumf "medveďov" v Detroite zariadil v 74. minúte Jarome Iginla.

Minnesota na západe vyrovnala na 2:2 s Coloradom, keď v noci na piatok zdolala Avalanche 2:1.