19. augusta 2006

Galásek ďalším zraneným legionárom Norimbergu

Ďalším zraneným legionárom v bundesligovom klube 1. FC Norimberg sa po slovenskom útočníkovi Róbertovi Vittekovi stal český defenzívny stredopoliar Tomáš Galásek. Tromf získaný v lete z Ajaxu ...

NORIMBERG 19. augusta (WEBNOVINY) - Ďalším zraneným legionárom v bundesligovom klube 1. FC Norimberg sa po slovenskom útočníkovi Róbertovi Vittekovi stal český defenzívny stredopoliar Tomáš Galásek. Tromf získaný v lete z Ajaxu Amsterdam bez potreby vynaložiť odstupné musel opustiť trávnik Frankenstadiona v 27. minúte piatkového domáceho zápasu 2. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže proti Borussii Mönchengladbach (1:0, gól strelil už v 5. minúte Schroth) po tvrdom strete zo 19. minúty s vysokou nohou Michaela Deluru.

Tržnú ranu na hlave 33-ročného rodáka z Frýdku-Místku zašili ešte na štadióne. Zatiaľ nie je jasné, či 51-násobný reprezentant, ktorý počas MS 2006 mal problémy s natiahnutými postrannými väzmi v pravom kolene, bude koučovi Hansovi Meyerovi k dispozícii na blížiace sa bavorské derby. Nasledujúcim súperom Norimbergu, ktorý ešte nielen nestratil bod, ale ani neinkasoval gól (na úvod víťazstvo 3:0 v Stuttgarte), sa totiž v sobotu 26. augusta o 15.30 h v Mníchove stane úradujúci majster Bayern.
Komentáre k piatkovému duelu, v ktorom sa pred 46 780 divákmi po 203 dňoch vrátil do bundesligy Marek Mintál (nastúpil v 63. minúte), sa pritom zhodujú v tom, že 8. mužstvo zo sezóny 2005/06 si podľa prejavu nezaslúžilo vyhrať. "V úvodných dvadsiatich minútach to bol obojstranne dobrý zápas, ale po nútenom odchode Galáska sme pustili iniciatívu z rúk. Gladbach potom bol futbalovejším tímom a my sme vyhrali iba so šťastím," priznal H. Meyer. "Šťastne a bez lesku," charakterizuje výsledok agentúra Sport Informations Dienst.