Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

23. apríla 2010

Gebrüder Weiss otvára v Senci logistické centrumSpoločnosť Gebrüder Weiss, s.r.o. so sídlom v Senci v piatok oficiálne otvára nové logistické centrum pri Senci za takmer 13 mil. eur. V nových priestoroch našlo prácu zatiaľ ...Zdieľať
logisticke centrum Ilustračné foto: SITA BRATISLAVA 23. apríla (WEBNOVINY) - Spoločnosť Gebrüder Weiss, s.r.o. so sídlom v Senci v piatok oficiálne otvára nové logistické centrum pri Senci za takmer 13 mil. eur. V nových priestoroch našlo prácu zatiaľ okolo 80 zamestnancov, pričom je vytvorených 100 pracovných miest. Logistické centrum má celkovú plochu 65 tis. štvorcových metrov, z toho zastavaná plocha dosahuje 25 tis. štvorcových metrov. Priestor na uskladnenie a nakladanie tovarov je 8,4 tis. štvorcových metrov. Podľa firmy ide o jednu z najväčších investícii na Slovensku v oblasti logistiky a špedície. Novinkou terminálu sú najmodernejšie technológie využívané pri pohyboch osôb a tovarov.


Konateľ Gebrüder Weiss Markus Jelleschitz v súvislosti s otvorením centra pri Senci na tlačovej besede v piatok informoval, že spoločnosť plánuje rozšíriť zastavanú plochu terminálu na 55 tis. štvorcových metrov podľa záujmu zákazníkov. Firma je podľa neho na slovenskom trhu podľa vlaňajšieho obratu 20,4 mil. eur v druhej päťke, vo vnútroštátnej preprave jej patrí 1. až 2. pozícia, v medzinárodnej preprave a špedícii je v prvej päťke. Firma podľa neho nemá vlastný vozový park pri poskytovaní služieb, využíva na to subdodávateľov. "Naša investícia do nového logistického centra je adekvátna naším skúsenostiam a prepracovanému systému logistických riešení. Verím, že i naďalej budeme vnímaný ako spoľahlivý a bezpečný prepravca tovarov", dodal Jelleschitz. Regionálny riaditeľ koncernu Jurgen Bauer uviedol, že v minulom roku firma na Slovensku prepravila vyše 193 tisíc ton tovaru a viac ako 745 tisíc zberných zásielok. Dôsledky ekonomickej krízy sa pre firmu na Slovensku zmiernili otvorením centrálneho skladu pre spoločnosť Whirpool v Lozorne s plochou 31 tisíc štvorcových metrov. Predseda predstavenstva koncernu Wolfgang Niessner v súvislosti s krízou poznamenal, že spoločnosť vlani v dôsledku nej zaznamenala pokles obratu približne o 15 %, pričom v roku 2008 predstavoval obrat celého koncernu takmer jednu miliardu eur.

Zamestnanci, ako i prepravcovia sa môžu dostať do areálu centra len cez prísne bezpečnostné systémy. Celkovo ho stráži 85 kamier monitorujúcich vonkajšie plochy, ktoré vykonávajú dve kamerové snímky za sekundu. Objekt je strážený i zložitým systémom alarmov. Nový terminál v Senci je držiteľom aj certifikátu TAPA, garantujúceho, že spoločnosť dodržuje prísne bezpečnostné opatrenia počas prepravy a skladovania.

Spoločnosť Gebrüder Weiss, s.r.o. je zapísaná v Obchodnom registri od 8. februára 1993, má základné imanie 33,19 tis. eur. Spoločníkom firmy je rakúska spoločnosť GW International Holding GmbH so sídlom v Lauternachu. Firma zamestnáva na Slovensku 175 pracovníkov v piatich pobočkách v Bratislave, Senci, Žiari nad Hronom, Košiciach a Žiline. Okrem toho firma prevádzkuje pri Lozorne centrálny sklad pre Whirlpool. Popri 24-hodinovej celoplošnej distribúcii a logistike vykonáva od roku 1995 medzinárodné zberné a celovozové prepravy zo Slovenska a na Slovensko. Divízie firmy sa rozdeľujú na leteckú, námornú a pozemnú prepravu, individuálne logistické riešenia, distribúciu a informačné technológie.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Grécko požiadalo o aktivovanie finančnej pomoci
<< predchádzajúci článok
Kráľovská rodina zaplatí pohreb obetí v Thajsku

Gebrüder Weiss otvára v Senci logistické centrum - diskusné fórum čitateľov