Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

25. júla 2013

George Bush senior si na znak solidarity oholil hlavuBývalý americký prezident George H. W. Bush si oholil svoje vlasy. Sledoval tak cieľ vyjadriť solidaritu s chorým synom jedného zo svojich ochrankárov, ktorého potomkovi diagnostikovali ...Zdieľať
george h w bush WASHINGTON 25. júla (WEBNOVINY) - Bývalý americký prezident George H. W. Bush si oholil svoje vlasy.


Sledoval tak cieľ vyjadriť solidaritu s chorým synom jedného zo svojich ochrankárov, ktorého potomkovi diagnostikovali leukémiu.

V stredu zverejnené zábery ukazujú otca predchodcu Baracka Obamu v Bielom dome pózujúceho s chorým dvojročným chlapčekom s lysou hlavou.

Obaja majú oblečené rovnaké tričko. Bush sa podľa dostupných informácií na takýto krok odhodlal po zistení, že členovia jeho ochranky sú bez vlasov v záujme vyjadrenia podpory synovi jedného zo svojich kolegov.

Republikán Bush je najstarším žijúcim americkým exprezidentom. V Bielom dome pôsobil jedno volebné obdobie na prelome 80. a 90. rokov. Za jeho vlády stáli USA na čele koalície vedúcej útok na Irak v reakcii na vojenský zásah vtedajšieho režimu Saddáma Husajna proti Kuvajtu.

Niekdajší viceprezident v administratíve prezidenta Ronalda Reagana však svoj post neobhájil a vo voľbách v roku 1992 ho porazil demokrat Bill Clinton. Toho v roku 2001 na najvyššom poste nahradil Bushov syn George W. Jeho brat a tretí syn Georgea H. W. a Barbary Bushovej pred takmer 60 rokmi vo veku štyroch rokov podľahol leukémii.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Európsky súd označil Chodorovského proces za nespravodlivý
<< predchádzajúci článok
Pápež priniesol posolstvo nádeje do slumu v Riu de Janeiro