18. novembra 2017

Goffin zdolal Federera v semifinále turnaja majstrov. Mieri do finále

Belgický tenista David Goffin v semifinálovom zápase proti Švajčiarovi Rogerovi Federerovi na koncoročnom tenisovom Turnaji majstrov ATP v Londýne 17. novembra 2017. Foto: TASR/AP
Londýn 18. novembra (TASR) - Belgický tenista David Goffin postúpil do finále koncoročného turnaja majstrov v Londýne. V prvom stretnutí sobotňajšieho semifinále zdolal Švajčiara Rogera Federera za 107 minút 2:6, 6:3, 6:4. Jeho súper vzíde z večerného duelu medzi Bulharom Grigorom Dimitrovom a Jackom Sockom z USA.

Siedmy nasadený Goffin sa medzi elitné kvarteto dostal z druhého miesta skupiny Petea Samprasa. Federer ako dvojka podujatia a víťaz skupiny Borisa Beckera získal prvý set hladko 6:2. Goffin však kontroval ziskom súperovho podania hneď v úvode druhého dejstva, brejk vzápätí potvrdil čistou hrou. Belgičan si vynútil rozhodujúci set, v ktorom prelomil servis Švajčiara už v tretej hre. V nasledujúcej síce čelil brejkbalu, ale udržal si vlastné podanie a doviedol zápas do úspešného konca.