10. mája 2012

Gól Mariána Gáboríka nestačil, rozhodne siedmy zápas

Hokejistom Washingtonu Capitals sa podarilo zvíťaziť v šiestom zápase semifinále Východnej konferencie nad "jazdcami" z New Yorku 2:1. O postupujúcom tak rozhodne až siedmy ...

hokej WASHINGTON 10. mája (WEBNOVINY) - Hokejistom Washingtonu Capitals sa podarilo zvíťaziť v šiestom zápase semifinále Východnej konferencie nad "jazdcami" z New Yorku 2:1. O postupujúcom tak rozhodne až siedmy zápas.

Domáci hokejisti mali raketový nástup. V 88. sekunde otvoril skóre duelu na radosť domácich fanúšikov vo Verizon Centre Alexander Ovečkin. Ruský hokejista v presilovej hre presne trafil spomedzi kruhov po prihrávke Nicklasa Bäckströma.

V zápase chudobnom na góly zvyšoval na 2:0 pre domácich v 31. minúte Jason Chimera. Hráči New Yorku Rangers sa v záverečnej tretine snažili výsledok otočiť. Aj napriek tomu, že boli v tretej tretine strelecky aktívnejší, na domáceho brankára Bradena Holtbyho vystrelili 11-krát, sa im už vyrovnať nepodarilo.

Slovenský útočník Marián Gáborík v 60. minúte už výsledok iba kozmeticky upravil a pripísal si na svoje konto štvrtý gól v prebiehajúcom play-off. Trenčiansky rodák strávil na ľade v šiestom zápase viac ako 23 minút.

O postupujúcom z tejto dvojice sa tak rozhodne až v sobotu v newyorskej Madison Square Garden.

Výsledok stredajšieho stretnutia 2. kola play-off zámorskej hokejovej NHL:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA
Washington Capitals - New York Rangers 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) - stav série 3:3
Góly: 2. Ovečkin (Bäckström, Green), 31. Chimera (Bäckström, Carlson) - 60. Gáborík