27. júla 2017

GOLD CUP: Finále vyhrali domáci Američania, Jamajku zdolali 2:1

Jordan Morris, archívne foto.

Jordan Morris, archívne foto. Foto: TASR/AP
Santa Clara 27. júla (TASR) - Víťazmi 14. ročníka CONCACAF Gold Cupu sa stali futbalisti domácich Spojených štátov amerických, ktorí v noci na štvrtok zdolali vo finále Jamajku 2:1. O výhre USA rozhodol gól Jordana Morrisa z 88. minúty. Američania získali už svoj šiesty titul na majstrovstvách Severnej a Strednej Ameriky a Karibiku, prvý od roku 2013. Viac prvenstiev majú na konte iba Mexičania (7).

Tím z usporiadateľskej krajiny sa na Levi's Stadium v kalifornskej Santa Santa Clare ujal vedenia na konci prvého polčasu zásluhou Jozyho Altidorea. Jamajka kontrovala krátko po prestávke, keď po rohovom kope Kemara Lawrencea vyrovnal Je-Vaughn Watson. Oba tímy mali v záverečnej desaťminútovke niekoľko sľubných príležitostí z priamych kopov, ktoré však nevyužili. Rozhodnutie napokon padlo dve minúty pred vypršaním riadneho hracieho času, keď center z pravej strany od striedajúceho Gyasiho Zardesa odvrátila obrana "Reggae Boyz" iba k Morrisovi, ktorý nekompromisne napálil loptu do ľavého horného rohu súperovej brány.

"Bol som nervózny, pretože pri inkasovanom góle som nepokryl strelca. Snažil som sa chybu akýmkoľvek spôsobom napraviť. Mal som to šťastie, že som dal víťazný gól," vyznal sa Morris pre Fox Sports. Pre 22-ročného útočníka to bol tretí gól na turnaji, vďaka čomu sa stal spoločne s 16-ročným Kanaďanom Alphonsom Daviesom najlepším strelcom tohtoročného Gold Cupu.