21. júla 2014

Golfista McIlroy premiérovo triumfoval na British Open

Severoírsky golfista Rory McIlroy premiérovo triumfoval na prestížnom turnaji British Open a získal svoj tretí titul kategórie major v kariére. Na ihrisku Hoylake vyhral o dva údery pred ...

Hoylake 21. júla (TASR) - Severoírsky golfista Rory McIlroy premiérovo triumfoval na prestížnom turnaji British Open a získal svoj tretí titul kategórie major v kariére. Na ihrisku Hoylake vyhral o dva údery pred dvojicou Sergio Garcia - Rickie Fowler, ktorá sa podelila o druhé miesto.

Dvadsaťpäťročný McIlroy sa tak stal tretím najmladším hráčom v histórii, ktorý vyhral tri rôzne turnaje major. Nedeľňajší triumf priradil k víťazstvám na US Open 2011 a PGA Championship 2012. Na troch rozličných turnajoch major vo veku do 25 rokov dosiaľ vyhrali iba legendy Jack Nicklaus a Tiger Woods.

"Nebolo to ľahké, musel som byť neustále sústredený a udržať si koncentráciu. Mať splnené tri diely grand slamu je veľmi dobrý výkon a úžasný pocit," citovala agentúra Reuters McIlroya, ktorý za triumf získal šek na 975-tisíc libier (1,23 mil. eur).

Peniaze zarobil aj svojmu otcovi Gerrymu, ten si pred desiatimi rokmi vsadil, že syn do svojich 26. narodenín prestížny turnaj vyhrá. Na budúci úspech vtedy iba 15-ročného Roryho vložil spolu s tromi kamarátmi sumu 400 libier, pri kurze 500:1 tak teraz zinkasovali 200-tisíc libier.

Fotogaléria: Golfista McIlroy premiérovo triumfoval na British Open